Linux fedora podstawy?

cześć

1.czy są książki do fedory i jaką wersje się instaluje teraz ?

2.w jakie gry się gra na fedorze ?

3.jakich podstawowych programów używacie na fedorze ?

4.czy jest gra super klikacz na fedore lub coś podobnego ?

5.czy fedore można używać podobne jak windows czyli kopiuj wklej itp…?

https://helion.pl/ksiazki/fedora-i-red-hat-enterprise-linux-praktyczny-przewodnik-wydanie-vi-mark-g-sobell,fedrh6.htm#format/d

Linux nie jest do gier.

To co ja robię od godziny? :smiley:

1.w co gracie na linux ?
2.a fedora to dobry wybór zamiast windows 10 ?

Jeśli do gier to nie.

1 polubienie

Nie odpowiem Ci na drugie pytanie. RedHat i Apple sponsoruje i tworzy wiele projektów OpenSource, które później stają się standardem w wielu dystrybucjach, jak np. w OpenSUSE.

Na GNU/Linuksy jest Steam, a również GOG sprzedaje licencje gier na te systemy. Ja głównie gram w Civilization (od 3-6, włączając Beyound The Earth). Jeszcze Hero Academy, różne wersje Wormsów, itd. Civilization 5,6, BTE są natywne. Mam też licencje ze Steam na dwie natywne wersje Wormsów. Jeszcze jest sporo natywnych P&C na GNU/Linux (jak najnowszy Broken Sword) i platformówek. Ja mam licencję na Agatha Cristie: ABC Murders, która ma wersję natywną. Można wymieniać.

Jednak Linuksy nie są do gier. Jest więcej problemów niż na Windowsie z kompatybilnością,. a twórcy zamkniętych gier obecnie nie wydają gier na flatpak (jest tylko Steam, choć Steam flatpakowy różni się od normalnego i niekiedy pod flatpakiem są problemy, których nie ma na normalnej instalacji). Jednak należy pamiętać, że pod Windowsem też są problemy z kompatybilnością i działaniem gier. Są jednak rzadsze, bo użytkowników Windows jest więcej, więc więcej kasy idzie w przygotowanie wersji Windowsowych.

Spokojnie chodzi Wiedzmin 1/2/3 Grid 2 Colin McRally 2 LeagueOfLegends Assasins Creed 1 CS:GO(natywnie) nowe wine sporo poprawiło w tym temacie jednakże jeśli chciałbyś wszystko natychmiast bez dowiadywania się jak to odpalić to zapomnij to nie jest tak jak na windowsie że sobie odpalisz i działa tu trzeba trochę pomyśleć i poszukać

2.na linuxie są ciekawsze rzeczy do roboty niż granie .Granie jest dla ludzi co poświecaja czas graniu ,nigdy tego nie rób bo tylko tracisz czas i pieniądze … Gry sa tylko dla tzw. lamusów nikt poważnie rozumujący nie gra w gry.

Obraziłeś mnie. Dla mnie gry są lepszym zajęciem niż oglądanie telewizji, bo wymagają interakcji ze strony użytkownika, więc bardziej rozwijają (niż np. telewizja, książki, itd.).

1 polubienie

Miej swoje zdanie ale nie musisz nikogo grającego wyzywać od lamusów że gra w gry to gorszy?
Gry jest to sposób na rozerwanie się po ciężkim dniu takie oderwanie się choć na chwilę od trudnej rzeczywistości

No i ja się pytam człowieku, dumny ty jesteś z siebie? Zdajesz sobie sprawę z tego, jakie głupoty piszesz? Masz ty w ogóle rozum i godność człowieka? Napisałeś głupio i powinno ci być głupio, bo zabrzmiałeś niestety jak debil, który nie wie, ale się chętnie wypowie i rzuci jakąś obelgą.

Np. naprawianie X Servera po wywołaniu pacman -Syu, co nie?
Taki obraz wasz:

Co to za moralizowanie i wojny win-lin? Łajno z głównej już zaczyna się wylewać na forum? Wracać do komentarzy na portalu z takim zachowaniem, a moderacja mogłaby to łaskawie posprzątać bo niewiele tu na temat.

3 polubienia