[Linux] Gdzie są zapisywane dane o ikonkach itp.?

Witam,

używam Ubuntu, z Gnomem, chcę zrobić reinstalkę systemu, ale zawsze po takiej operacji zmienia mi ustawienia w Nautiliusie na domyślne. Chodzi mi o wybór własnej ikonki dla katalogów, oraz widok elementów (“Ikony”, “Lista”, powiększenie). Rozumiem, że nie jest to zapisywane na partycji /home, bo tę zawsze zostawiam bez zmian. Więc gdzie? Chciałbym sobie zrobić backup pliku z tymi ustawieniami i przywrócić po reinstalu.

Pozdrawiam

Wejdź do /home/user i naciśnij ctrl+h powinny sie pokazać ukryte foldery, z tego co pamiętam to w .icons są ikony, a ustawienia gnome .gnome, ale głowy uciąć nie dam co do tego więc lepiej poszukaj :slight_smile:

W /home/user/.icons są ikony, ale same pliki, a nie informacja, do którego folderu są przypisane. Ogólnie to raczej nie ma ich na /home, bo przecież przetrwałyby reinstalację (tę partycję zawsze zostawiam bez zmian)

Większość ustawień zapisywana jest w plikach konfiguracyjnych w katalogu domowym, ponieważ są to ustawienia preferencyjne dla każdego z użytkowników, gdyby były zapisywane globalnie, każdy inny użytkownik miałby to samo. Jeśli masz wydzieloną partycję dla /home i jej nie sformatujesz wszystko będziesz miał jak przed reinstalacją.

Sam osobiście często zmieniam dystrybucje, /home pozostawiam niezminioną i na każdej dystrybucji mam tą samą tapetę ikonki itd. Czasami bywa tak, że motyw odbiega od tego przed reinstalacją, ponieważ trzeba go doinstalować lub dany silnik do motywu i najlepiej przechowywać w ~/.themes tak samo ikony w ~/.icons. Ale tapeta i to zostawisz na pulpicie musi być po ponownej instalacji jeśli nie sformatujesz partycji, na której montujesz katalog domowy.

Pozdrawiam!

Właśnie w tym problem, że robię tak samo jak Ty, i zostaje mi ta sama tapeta, to samo menu, te same panele, ale nigdy nie pamięta mi po reinstalacji układu folderów…

A jaki masz system plików na partycji? Ext2, Ext3, Ext4, ReserFS czy inny?

Pozdrawiam!

ext3