Linux - GParted -> WIN XP

Witam, moja dziewczyna ma netbooka acer aspire one d257. Chciała, żebym zainstalował jej xp, obecnie ma ubuntu. Poczytałem na necie poszukałem, wypaliłem program GParted za pomocą unetbootin no i zbootowałem ja na netbuku, jednak niebieskie tło charakterystyczne dla GParted tylko mignęło i zrobił się czarny ekran i tyle, podobnie z LiLi. Wie ktoś jak to rozwiązać ?

Po co ci ten gparted? Skoro masz instalować Windows XP, to bierz nośnik z XP i instaluj. 

netbook nie ma cd roma a z usb nie czyta 

Przenieś instalacje windowsa na usb

http://www.dobreprogramy.pl/WinToFlash,Program,Windows,45524.html

 

To w jaki sposób chcesz instalować XPka? Musisz go zainstalować z pendrive, więc gparted jest Ci zbedny, chyba że zamierzasz zrobić dual boot?

Wyskakuje mi bluescreen

Udało mi się uruchomić GParted, @roobal chcę wywalić linuxa i wrzucić samego XP

Wrzuciłem xp sp3 na rufusa jednak po wybraniu usb w menu boot nic praktycznie się nie dzieje i dalej włącza się już linux

Uparłeś przy tym gparted, a nie jest i nie był do niczego potrzebny. Nie trzeba wywalać jednego systemu operacyjnego aby zainstalować na jego miejscu drugi. Uruchamiasz instalację Windowsa i wtedy tworzysz dla niego partycję albo partycje. Twoim problemem jest brak umiejętności utworzenia bootowalnego pendrive z Windows XP. Zapytaj na forum Windowsa.

Zrobiłem bootowalny pen za pomocą rufusa jednak nie odczytuje go

ISO - 

pl_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_vl_x14-74003.iso

SHA1: 4838e23bd5f58b280627aa7848b165a5877e56c1

 

RUFUS 2.5.7.999

http://scr.hu/0j4r/tjk74

 

To nie jest oryginalny obraz .iso WINDOWS XP więc , że uruchomi się on z USB to trzeba “między bajki włożyć” . Jak to dawniej mówili : “Szkoda czasu i atłasu .”

Zbootowałem netbooka za pomocą Winflasha, jednak instalator wyświetla mi tylko Partycję Fat32 z USB, a nie wykrywa dysku. Dysk skonwersowałem za pomocą Gparted na NTFS

W ustawieniach BIOS-u musisz zmienić kontroler SATA z AHCI na IDE.

Dzięki za wszystko poradziłem sobie za pomocą WintoFlash, wywaliłem wszystko za pomocą GParted, potem zainstalowałem ubuntu (znowu) wywaliłem go Windowsem, którego potem zepsułem i znów zainstalowałem XP, a potem gładko sterowniki za pomocą SlimDriver. Temat do zamknięcia !