Linux i co dalej?

dobra widziałęm na tym forum piękne wypowiedzi o Linuxie i z wielką chącią bym zmienił tę ********* windę (windowsa) na Linuxa i nieraz prubowałem ale niestety jestem strasznie ciemny w Tym systemie nie wiem nawet jak zainstalować gadu na Linuxie co dopiero ruszyc cos innego z miejsca bardzo bym prosił o linka lub instrukcje mniejwięcej jak zacząć moją współpracę z Tym systemem ponieważ po jego instalacji niewiem za co się złąpać możę dlatego żę odpoczątku pracuje na windowsie i mówiąc szczerze pod względem stabilności jest okropny ;/ dlatego też chciałbym zapoznać się ze środowiskiem Linuxa bo z tego co słyszałem jest o niebo leprzy od windy

Chwalebne jest to że chcesz poszerzać swoją wiedzę ale może zacznij od języka ojczystego na pewno to Ci pomoże w przyszłości w pisaniu postów. A jeżeli chodzi o Linuxa to najpierw o nim więcej poczytaj zmniejszy to Twoje ewentualne rozczarowanie (mam nadzieję że nie). Pobaw się Knoppixem - jest to dystrybucja Live więc w razie czego nie uszkodzisz danych na twardzielu przypadkowo. Na temat Linuxa jest masa instrukcji krótko pisząc jesteś leniwy i nie chce Ci się szukać.

I w razie czego nie pisz że jesteś dyslektykiem bo to jest moda a nie choroba

Ale konkretnie o jakiego linux-a Ci chodzi ??

Dla początkujących moim zdaniem najlepsze jest Ubuntu

A tu masz według mnie najpszy poradnik (na początek)

http://pouel.wordpress.com/poradnik-ubuntu/

ehe tyle że ja mam wersje 5.10 i raczej do niej będe szukał poradnika a jeśli chodzi o lenistwo to szukałem kiedyś tego wszystkiego ale nie mogłem znaleść nic konkretnego :stuck_out_tongue:

Czy lepszy od Windows’a to mi sądzić nie wypada, ale ma w sobie magie przyciągania! ********** a od czego są Google!

Newbie. Przepraszam z góry za mój cięty język, ale stety do mnie się też tak zwracano :mrgreen: . Pomogła Nam by marka Pingwina z jaką miałeś do czynienia, aby ułatwić Ci rozwój intelektualny w tej dziedzinie…

Troche stare distro (stary kernel)

Pobierz 6.06 LTS (wsparcie przez 3 lata) lub najnowszego 6.10

dobra wystrarczy że będe wiedział jedno jak zainstalować na Linuxie KAdu lub cokolwiek z resztą dam sobie rade

dawid392 i D@wid - radzę uważać na słownictwo.

Poprawiono nazwę tematu na małymi literami. :?

Google

Masz i poczytaj. Radzę zainstalować jakieś nowsze distro (Ubuntu chociażby, bo z nim miałeś troszeczkę styku).

dawid392 http://www.kadu.net opis do wszystkich distro :mrgreen: