Linux i windows

Mialem ubuntu i win xp

Usunałem ubuntu ( z poziomu windowsa usunałem nieznane miejsce)

właczam komputer nie mozna odpalic gruba (error 16 )

Instaluje jeszcze raz ubuntu (pomyliłem partycje i muze sobie usunałem i gry :frowning: ) wszystko łądnie właczam windows

ładuje sie , ładuje się no i ma sie juz właczyc windows a tu czarny ekran i nic dalej sie nie dzieje

Restart za moze 10 razem zaskoczyl

co sie stało (nie chce formatu ) teraz zaskoczy dobrze??? Bo się boje wyłączać

Jak usunąc linuxa bez takich problemów???

Wydaje Mi się, że pod Windowsem w Partiton Magicu usuwasz partycje na której masz linuxa. I linux usunięty. Ale zostanie jeszcze bootmenager (grub lub lilo) aby go usunąć to wchodzisz do konsoli odzyskiwania i wpisujesz polecenie fixmbr. Powinien się usunąć :slight_smile:

ja mam pytanie takie:

aktualnie mam tak: Dysk C, D, E oraz zrobila sie jakaś H (ona ma 0MB) one są w FAT32 tylko c jest w NTFS. Na jakiejś tam innej partycji (bo te co wymienilem widze pod windowsem) mam zainstalowanego Linuxa Fedore Core 4 imam pytanie. Czy jak w Partition Magicu Pro 7 usunę tą Linuxową i potem w konsoli odzyskiwania wpisze fixmbr to oczywiscie usunie Mi gruba. Ale chyba zostanie wolne miesjce (po tej patrycji z linuxem którą usunołem) i czy potem mogę wybrać aby zrobiło Mi nową partycję i tą H usunąć ??

Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

??? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Tu pisze o Konsoli Odzyskiwania

Dobra i tak nie mam płyty z xp

:frowning:

A teraz odkryłem ze windows sie nie uruchamia

Uruchamia sie jesli sie odepnie wszystkie urzadzenia od usb inaczej nie ruszy!!

O co chodzi

Jak temu zaradzic bo to uciążliwe jest

wystartuj kompa z dyskietki systemowej win98 lub też winme i wpisz

:wink: i po sprawie …

Ale na co to pomoze???

Na to ??

Więc przeprowadzasz nielegalny proceder.

Mozesz skorzystać z dyskietki startowej:

http://bootdisk.com/bootdisk.htm

I naprawić z polecenia fixmbr.

A o konsoli odzyskiwania i dokłądniej procedurze naprawiania z polecenia fixmbr:

Ustawiasz bootowanie w BIOS-ie z płyty CD.

Wkłądasz do napędu płytę XP.

Bootujesz z niej system, az zobaczyśc ekran instalacji.

Będziesz miał tam 3 opcje do wyboru, klikasz napraw bierzącą instalację (w tym celu naciskasz klawisz R ).

Następnie logujesz się do swojej instalaci, zapewne masz jeden system więc klikasz 1 , pózniej wpisujesz hasło administratora(jeśli nie masz klikasz poprostu Enter )

I wpisujesz komende fixmbr i czekasz…

Po zakonczeniu skanowania (potrwa to chwilę) wpisujesz exit i naciskasz Enter.

Pózniej zmieniasz botowanie w systemie tak jak było i uruchamiasz.

:hmmm: Możesz jaśniej ??

I czy ktoś odpowie na Moje ptanie w moim pierwszym poście w tym temacie ?? :roll:

To znaczy ze ustawiasz z powrotem na HDD :roll:

W BIOS-ie oczywiście. :slight_smile:

A tylko, że ja mam tak (inni pewnie tez tak mają), że jak wybiorę aby komputer uruchamial się z płyty w BIOS-ie to jak włożę płytę to uruchamia się z niej ale jezeli napęd jest pusty to się system normalnie uruchania więc chyba nie muszę nic zmieniać :roll:

ech… :? pomyliłem się… fdisk /mbr podobno tylko z win98 działa… :oops:

a polecenie to usuwa wszystko co nie należy do windows w mbr aktualizując tablicę wg tego co jest windowsowego na dysku … :shock: jak wyppisze na http://www.google.pl :wink:

Pozdrawiam

Ale fix mbr to mi wyczyści ta liste z systemami a ten

problem nadal zostaje nierozwiązany :frowning:

Przecież o to ci chodzi, polecenie to zastąpi w MBR na bootloader Windowsa, ściagnij dyskietke startowa i wystartuj z komendą innego rozwiązania nie ma :-x

Ale ten problem juz rozwiazałem ale nie rozwiazałem tego

Założyłem juz nowy temat

I po co robisz mały bałagan na forum :? :stuck_out_tongue:

Dobra, może ktoś Mi odpowie. Wieć jak mam usunąć Linuxa ?? Tak:

Mam dyski (a raczej partycje) C, D, E oraz zrobiła sie jakaś H (ona ma 0MB) one są w FAT32 tylko C jest w NTFS. Na F mam chyba Linuxa Fedorę Core 4.

Instaluje Partition Magic Pro 7. W nim usuwam partycję F (bo na niej jest Linux). Potem tworze nową partycję już w FAT32 o takim rozmiarze o jakim była F i usuwam tą H.

Potem start do konsoli i tak jak napisał Zenek Rolnik.

Tak ??

EDIT (xxx)

Sdar

Po raz kolejny w tym temacie (zresztą założonym przez kogoś innego i w innej sprawie) zadajesz nowe, zupełnie inne tematycznie pytanie.

Załóż nowy temat bo tym razem to Ty robisz bałagan. :evil: