Linux - instalowanie plików *.exe

witam jestem młodym użytkownikiem linuxa i chciałem spytać czy jest jakis program do instalacji plików EXE wiem że to są pliki tylko windowsowe ale są programy które są mi potrzebne pod EXE i nie ma odpowiedników pod linuxa

acha i jeszcze jedno pytanie co do emulowania gier jak to wygląda gry się instalują czy tylko można w nie grać

// Poprawiłem tytuł wątku.

Kaka’

Poczytaj o:

wine, cedega, crossover office

są trzy ale matiit zapomniał czegoś dodać. Za Crossover trzeba trochę przybulić. Jest to rozszerzona wersja wine, która otwiera niektóre programy. Wine jest darmowy można za darmo ściągnąć nakładkę wine door i powinno czytać więcej aplikacji. Cedega czyta gry z windy, ale równierz jest komercyjna.

wine door to jakaś pomyłka… przy instalacji IE6 wyskakuje bład… uwaga… Gadu-Gadu… niby nic, ale mam nowy dysk i nawet na nim windowsa nie było a co dopiero GG :wink:

wystarczy skorzystać z gotowego rozwiązania ie4linux - szczegóły google

działa na wine bez problemu ale po co gg jak kadu sprawuje się wyśmienicie i ma duże możliwości konfiguracyjne…

sympatico czytaj ze zrozumieniem, gdzie napisałem że chce GG u siebie?

u mnie gg się zawiesza :stuck_out_tongue:

podałem gotowe rozwiązania, nie umiesz z nich skorzystać ? podkreślam też pewne fakty aby autor postu nie pomyślał że nie można na linuxie uruchomić ie6 i gg.

kadu, po małej modyfikacji wygląda identycznie jak gadu (bez radia) - nawet można załadować emoty z gg .

wiem, że można zainstalować kilka bajerków do kadu, ale musisz dodać, że przez kadu nie da się rozmawiać.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Przez to nic nie mogłem odpalić na wine. Osobiście nie polecam.

jest w fazie beta i nie można na razie go krytykować (ani zbyt wiele wymagać) !!

do tego jest skype, na gg są duże lagi

No tak masz racje. Przez gg nie da się pogadać bo przerywa rozmowę. kadu ma o wiele więcej funkcji niż gg. Podobno to jest świetny komunikator, ale nie jest chyba dostępny na wszystkie dystrybucje. Pidgin 2.1

na większość detale czytaj tu

http://www.kadu.net/

Sorry źle sformułowałem zdanie nie chodziło mi o kadu tylko o Pidgin 2.1

pozdro

nie używałem - nie wiem :stuck_out_tongue:

pidgin jest dostępny pod każdą dystrybucje Linuxa, pod MacOS i pod Windows.

A komunikator jest bardzo dobry:). Używam od samego początku (wtedy się nazywał Gaim i nie obsługiwał gg - chyba wersja 0.9 to była) :smiley:

Polecam każdemu komunikator Pidgin