Linux jaki i inst

Chciałbym sobie zainstalować linuxa , ale nie wiem jakiego , Mam kompa P3 550mhz 64sdram i win 98. Dysk twardy mam podzxielony na 2 partycje c: gdzie mam windowsa a na d: mam 100mb zajętego miejsca i ok5 gb wolnego . chce zainstalować na d ale czy mam go przedtem sformatować ?? jakiego linuxa wybrać > żeby właziło na niego nowe oprogramowanie np Mozilla Firefox i skąd go ściągnąć >> nie chce mnie sie szukać . Aha , jeszcze jak go zainstalować z dysku twardeg o ( Daemon Tools ) z góry THX

A przyklejonego tematu nie widziałeś:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=65324

poza tym na różnych forach o linuxie jest sporo tematów “jaka dystrybucja na starszy sprzęt”.

Ze swojej strony proponuję openSuse, jeżeli będą jakieś problemy ze sprzętem to najwyżej będzie trzeba chyba kilka plików wyedytować. Ale raczej nie powinno być problemów :slight_smile:

… :?

:arrow: http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=10387

marcin_spox : Przy podejściu typu nie chce mnie sie szukać nie zajedziesz daleko. Masz problem - najpierw szukaj, potem pytaj, inaczej nikt nie będzie chciał Ci pomóc.

ale zdecydowałem sie . Chce Mandrake 9.1 lub 9.2 skąd ściągnąc i czy można zainstalowac go z Daemon Tooles < i s o > bo po zainstalowaniu daemon mam nowy dysk f: i czy z niego można zainstalować po zrobienie w biosie pierwszego przy włączeniu cd

Jeżeli lubisz zabytki, to proszę bardzo

Musisz szukać. Ale powiem Ci że ciężko coś tak starego będzie znaleść, ale wpisz sobie w Google mandrake 9.2+iso to może coś znajdziesz.

Nie

Pierwszy link w googlach :smiley:

Jak chcesz coś z Mandrake’ów to ściągnij sobie najnowszą Mandrive.

http://strefamandrivy.pl/strefa/?d=pobieranie

Oprogramowanie to nie wino

marcin_spox : Człowieku, czemu jesteś tak uparty i chcesz instalować dystrybucję sprzed 3 lat? Przy obecnym rozwoju mandrake 9.2 to jak Win 3.11 w porównaniu do WinXP. Tego się już nawet nie da ściągnąć z oficjalnych mirrorów. Mandrake zmieniło nazwę i teraz nazywa się Mandriva, ściągnąć ją możesz stąd.

dobra , instaluje go , a jak to zrobić ?? Chodzi mi o to że nie mam nagrywarki a jak ściągne z neta to co dalej ??

To mówi się trudno. Na płytę trzeba nagrać. Są też sposoby instalacji z dysku, ale musisz sobie sam opisów poszukać.

Poczytaj, może coś znajdziesz.