Linux - Kilka pytań

Będe zabierał sie za instalacje Mandriva 2006, i mam pytanie.

Jezeli będzie potrzeba usunięcia go, to jak mogę to uczynić oraz abym nie musiał kombinować z boot.ini windowsa.

Acha czy będe miał ekran wyboru windy i linuksa :?

zqinstaluj na niego windowsa xp np. a potym programem partition magic usuń partycje, wsześniej ją formatując :slight_smile:

Jakiś rok temu instalowałem Mandrake 10 i miałem dwa systemy operacyjne windows 98 oraz Mandrake linux. Przy uruchamianiu komputera miałem coś takiego:

Linux

jakas opcja

jakas opcja

jakas opcja

Windows

jakas opcja

Tych opcji które były to nie pamiętam (było to dawno temu), jednak był w nich Windows i Linux. Więc po zainstalowaniu Mandrivii 2006 również powinien być ekran wyboru systemu :slight_smile:

no jesli nie zainstalujesz linuxa na windowsa to tak bedzie, ja mam teraz do wyboru linux…coś tam i cos tam i windows :slight_smile:

Partycje linuksowe można usunąć programem Zarządzanie Komputerem/ Zarządzanie Dyskami (prawy przycisk myszki na ikonie Mój Komputer)

Mandriva instaluje ekran wyboru systemu. Aby go się pozbyć po usunięciu linuksa trzeba uruchomić komputer z płytki instalacyjnej Windowsa, po załadowaniu nacisnąć R, podać hasło administratora i wpisać polecenie fixmbr .

:hahaha: a od kiedy windows czyta partycje linuxowe bez ododatkowych programów ??

Nie czyta, ale usunąć pozwala. Windows widzi partycje linuksowe, tylko czytać ich nie potrafi i rada MaRa jest jak najbardziej na miejscu.

Więc instaluje obok XP , Mandrive.

Dobra rozumiem, czyli jak będe się chciał pozbyć liunksa to formatuje partycje z poziomu XP.

A po sformatowaniu jak usunąc wybór systemu(chyba ze z formatowanie usuwa sie takrze, wybór systemu) , bo raczej przez boot.ini sie nie da. :?

:roll:

przecież masz juz odpowiedź

Fakt nie zauwazyłęm, tyle ze nie mam hasła na koncie admina :stuck_out_tongue:

Dobra dzieki za pomoc, moze nie będe musiał usuwac Mandrivy 8)

Złączono Posta : 01.01.2006 (Nie) 16:43

Dobra mam jescze jedno pytanie:

(Nie sciągłęm jescze zadnje wersji bo to kwestia kilku godzin)

Czy wersja Mandriva 2006 Free Edition jest dobra :?

I czego jej brakuje od wersji płatnej, i jak ta płatna się nazywa , bo jest kilka nazw a nie wiem która jest jaka :?

przydatnym po zabiegu usunięcia uprzedni sformatowanej partycji linuxa może się okazać (gdy windows się nie chce podnieść…)

fdisk /mbr

… oczywiście, żeby ją wydać startujemy z dyskietki startowej