Linux Live DVD - jaka żywotność płyty przy uruchamianiu systemu LiveCD

Witam.

Mam takie pytanie: jak długo jest w stanie wytrzymać płyta DVD, z której będzie odpalany system operacyjny Linux (ale to chyba mało ważne) jako LIVE DVD? Możecie podawać ilość uruchomień lub czas np. 2 lata. Wiadomo, że nie wiadomo w 100% kiedy przestanie działać ale chciałbym mieć jakąś orientację. Jak wygląda sytuacja dla częstego oraz rzadkiego korzystania?

Nie wiadomo ile dana płyta wytrzyma, ale w razie dokonania żywota przez płytę zawsze bez problemu możesz nagrać sobie nowy nośnik z linuxem i dalej odpalać go jako live 

Jeżeli masz taką możliwość zainstaluj sobie jakiegoś linuxa myślę że mint nie byłby złą dystrybucją

Mój cel z płytą jest taki, aby nie instalować linuxa. Zamierzam używać go tak “od święta”. Mam już wszystko gotowe jeśli chodzi o płytkę.

A czy będą występowć jakieś wyraźne objawy końca żywotności płytki?

Przestanie działać czyli błędy w odczycie. Ja mam niektóre płyty (Akurat DVD Video) co mają około 10 lat i bez problemu czyta. 

A może przez programy typu “Virtual PC”, “Virtualbox” i nie będzie problemów z płytami.

 

A jaki to ma związek z Linuxem, oprócz tego, że właśnie taki system ma się mieścić na płytce? Przenoszę do odpowiedniego działu.