Linux Mandrake 9.2... internet... dwie karty sieciowe

Witam

Mam Mandrake 9.2 i dwie karty sieciowe.

Jedna jest na plycie głownej, a druga se kupilem

model tej drugiej to: 3COM 3CR990-TX-95

Tu sie pojawia problem.

Wczesniej uzywalem tej karty na plycie glownej, ale za nic nie chcial mi internet dzialac ( dzialal na red hacie) wiec se kupilem ta druga karte.

Teraz instaluje mandrake mysle, ze wszystko bedzie OK a tu patrze przy strarcie systemu znowu inicjalizacja inwersu sieciowego eth0 NIEUDANE

Gdy mandrake sie uruchomil probowalem znalezc przyczyne, i chyba wiem co to jest!

Chodzi o to, ze linux nie moze znalezc sterownika do tego 3COMA dlatego probouje uzyskac dostep do internetu przez ta karte sieciowa z plyty glownej.

Jak zrobic zeby linux korzystal tylko z tej drugiej karty?

Gdy w hardrake probowalem znalezc sterownik to jakos se nie moglem poradzic, po prostu do tego modelu co kupilem tam nie ma.

Co w takiej sytuacji zrobic?

Prosze o szybka odpowiedz!

Mam podobny problem tyle ze na Debianie, sprubuj wylaczyc karte sieciowa w biosie. Moze madrake nie bedzie jej widzial ( nie powinien przynajmnije )

pozdro

A dokladniej to ja wylaczyc karte w biosie?Phoeinx- to chyba nazwa biosu

Niestety nie mam pojecia jak wylaczyc.

Jak ktos wie, niech wytlumaczy

male sprostowanie…

Wylaczylem juz ta karte sieciowa.

Zainstalowalem na nowo linuxa (mandrake 9.2), ale dalej internet nie dziala, bo nie ma tam sterownika do tej karty ( patrz wyzej model!!) jesli by ktos wiedzial co mam zrobic i jak to zrobic, to bardzo prosze o pomoc.

A tutaj szukałeś?

czarno to widze…

moglbys podac, ktory dokladnie pasuje do mojej karty??

a tak przy okazji, nie widze tam zadnego pod mandrake…

Poszukaj dobrze, bo ja tam widzę 4 sterowniki do 3CR990-TX-95.

Obsługa kart z tej serii jest jednak najczęściej wbudowywana w jądro.

Wpisz w konsoli modprobe typhoon.

Jeśli to nie pomoże, będziesz musiał skompilować nowe jajko.

czarno to widze…

Musze poczekac az mi sie plik sciagnie zebym mogl uruchomic mandrake.

Byc moze ten sterownik jest juz w jadrze, jesli bys powiedzial ktory to jest do mojej sieciowki jak daje w hardrake konfiguracja urzadzenia

Jeśli jest w jajku, to nie musisz robić nic poza skonfigurowaniem połączenia.

Wpisz w konsoli lsmod. Jeśli na liście będzie moduł o nazwie typhoon, to wszystko jest OK. Jeśli modułu nie ma, spróbuj go załadować poleceniem modprobe typhoon.

Zrób tak, jak tu jest opisane