Linux Mandriva 2007 Pl lepszy od Windowsa Xp sp 2?

Witam ostatnio zachwyciłem się Systemem Operacyjnym pod nazwą Mandriva Linux 2007 PL opłaca się go instalować czy poprostu jest lepszy od XP czy gorszy ??? (odrazu jęsli kupię dostane Manderive Linux 2008 Beta) poziom bezpieczeństwa jest lepszy,wydajniejszy jest od Xp ile zajmuje instalka standardowa i pójdzie na nim Counter-Strike 1.6 i Mozilla 2.0.6??? Inne oprogramowanie np dóżo jest do niego programów i jakie ma wymagania pójdzie mi na AMD Athlon 64 x2 +4200 pamięć 256mb Karta Graficzna Geforce MX400 ???

Zależy do czego masz zamiar go stosować.

do muzyki,filmów i gry Counter-Strike

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 14:42

tak samo jak Xp…poziom bezpieczeństwa jest lepszy,wydajniejszy jest od Xp ile zajmuje instalka standardowa i pójdzie na nim Counter-Strike 1.6 i Mozilla 2.0.6? Inne oprogramowanie np dóżo jest do niego programów i jakie ma wymagania pójdzie mi na AMD Athlon 64 x2 +4200 pamięć 256mb Karta Graficzna Geforce MX400 ?

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 14:47

i czy pójdzie na nim Antywir F-Secure 2007 fiński produkt???

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 15:19

Może lepiej na Linuxa Ubuntu???

Ja polecam Ubuntu. Do muzyki i filmów: ok, counter strike też wejdzie (przez wine)

Nie wejdzie, na linuksa raczej nie trzeba antywirusa :stuck_out_tongue:

Po pierwsze linux ma inny system plików niż znany z windowsa exe… więc ten program ani ta gra nie bedą działać… Będziesz potrzebował emulatora windows’a inaczej niedarady a swoją grogą to kiszka ładować linuxa aby korzystac z windows’a :stuck_out_tongue:

już nie raz ładowałem linux’a i zawsze mnie po kilku dnia tak wk****ał, że wtracałem do Windows’a… tutaj przynajmniej umiem sobie poradzić :wink: więc radze ci zostac przy windows’ie…

a ok myślałem,że to dobry system operacyjny,ale cóż może zainstaluje Viste

Możesz zainstalować linuksa jako dodatkowy system (oprócz np. xp czy visty) i zobaczyć co i jak…

no dokładnie, ale ja tez polecam ubuntu, o mandrivie wiele niepochlebnych rzeczy słyszałem (chociaz nigdy nie instalowałem tego wiec nie ręcze - zreszta i tak do wiekszosci zastosowan na pewno znacznie lepsze jest od xpeka)

jasne kazdy linux jest lepszy od windowsa

Może poprzesz argumentami tą jak że autorytatywna tezę :? :? :?

Co za brednie! po ile wy macie lat?

Czy Mercedes jest lepszy od BMW? albo od Ferrari,Windows i Linux to dwa inne systemy! jednemu odpowiada pierwszy innemu drugi! zależnie od potrzeb i upodobań,poto są np Live CD linuxa aby obadać daną dystrybucję i ew. potem zainstalowac.lub postawić sobie jakiś system na virtualnej maszynie i potestować.

A twoje pytanie "baldys 15"uważam za debilne!

“czy się opłaca”? odpowiem TAK! ale mogę się założyć że po kilku godzinach wrucisz do Windowsa.

Amen!

Ps.tak poza tym to Gogle!baldys

dla typowego użytkownika nie ma systemu lepszego niż windows - takiego który gra, korzysta z muzy, filmów i nie chce sie bawić przy instalowaniu czegokolwiek.

Viste zainstalowałem nie dawno i już bym jej na nic nie zamienił - linuxa próbowałem kiedyś żeby nie było, że temat jest mi kompletnie obcy

TAK!

takiego który gra - tu się zgodzę

korzysta z muzy, filmów i nie chce sie bawić przy instalowaniu czegokolwiek - totalna bzdura

dlaczego? a no dlatego divx, xvid, rmbv bez instalowania czegokolwiek na windzie też nie obejrzysz a muzę odtworzysz tylko mediaplayerem.

Krzystam z Linux’a na codzień od kilku lat i nie spotkałem czegoś takiego jak emulator windowsa!

ale chyba warto przetestować Linuxa Mandriva 2008 Pl(jak wyjdzie pod koniec sierpnia)i Ubuntu, JesperKyd jakie są dostępne wntywirusy pod ten system, F-Secure Pójdzie na nim???

Złączono Posta : 29.08.2007 (Sro) 0:07

ale chyba warto przetestować Linuxa Mandriva 2008 Pl(jak wyjdzie pod koniec sierpnia)i Ubuntu, JesperKyd jakie są dostępne wntywirusy pod ten system, F-Secure Pójdzie na nim???dd

Złączono Posta : 29.08.2007 (Sro) 0:07

sorry za 2 posty:P

korzystam z linuksa od około pół roku (testowałem kilka dystrybucji, ale najwiecej siedziałem na ubuntu a o obecnie na debianie), wczesniej wiele lat korzystałem z windowsa (w tym xp) i z pełnym przekonaniem że jest to system znacznie lepszy od windowsa (stabilniejszy, wydajniejszy, ładniejszy, i po nabyciu pewnej podstawowej wiedzy WYGODNIEJSZY w obsłudze - przynajmniej jeslsi chodzi o systemu bazowane na debianie, bo takich głownie uzywałem). Wszelkie wady tego systemu nie wynikają z niego samego, ale ze struktury rynku oprogramowania (brak gier i niektórych przydatnych profesjonalistom programów, czasem sterowników). Nie twierdze ze nie ma lepszych systemów, ale windows na pewno do nich nie należy, to ze jest systemem dominującym wynika z przypadku oraz bardzo dobrego marketingu.

Jeżeli ktoś nie uzywa komputera tylko i wyłącznie do grania w najnowsze gry czy tez nie jest fanatycznie przywiązany do fotoszopa polecam mu ten system, bo z moich doswiadczen wynika ze na innych polach deklasuje wszytskie windowsy.

p.s. a post uzytkownika operator99 jes mało rzeczowy nieprzemyslany obraźliwy i głupi, załoze sie ze uzytkownik ten nigdy nie posiedział na linuksie dłuzej nic miesiąc

lobomat właśnie opisałeś Mandrive , w momencie instalacji już to wszystko masz. Nie potrzebne są Ci programy takie jak 9 (Nero , Alcohol , Winamp , żadne kodeki) i wiele innych żeczy o których nie wiem - ale mam Mancrive dopiero od tygodnia

“zenekk” zważaj na słowa!pewnie że na Linuxie nigdy nie siedziałem!od tego mam fotel,raczej pracuje na tym systemie także!

np. mój Windows XP MCE SP2 uruchmia sie około 10 minut bo czeka na te wszystkie programigła które zawieszaja mi kompa;a linux jest gotowy do pracy od razu po uruchomieniu

Witam!!

Od dwóch dni jestem użytkownikiem Mandrivy 2007 Extreme. System Bardzo mi sie spodobał. Jest łatwy w obsłudze, ładny. posiada dużo programów . Po instalacji jest gotowy do pracy, nie trzba nic dodatkowo instalować.

Co do CSa to wersja Extreme ma Cedege na której można zainstalować Steama ( przynajmniej jest tak napisane, sam nie istalowałem więc nie wiem.

Podsumowując system zrobił na mnie ogromne wrażenie i bardzo mi sie spodobał choć jestem calkowićiezielony jeśli chodzi o linuxa. Do tej pory używałem jedynie Windowsa ale zamierzam zostać na Mandrivie troche dłużej.

Pozdrawiam i zachęcam do spróbowania. :smiley:

to poczekam do końca września i przetestuje Linuxa Mandrive 2008 PL a wybrać 64 bitowo czy 32??? na moim kompie tzn Procek AMD Athlon 64 x2 +4200 pamięć 256 Karta Graficzna Geforce MX400 płytka jak i procek nówka do procka.