Linux Mint 10 "Julia" połaczenie internetu przez LAN

chcę żeby połączenie komputera odbywało się prze połączenie LAN 2 komputerów czy to możliwe do wykonania

komputer 1

  • łączy sie z internetem (Wi-Fi livebox)

  • system operacyjny (win xp Sp3)

komputer 2

  • system operacyjny (Linux Mint 10 “Julia” 32-bit)

kompy połączone ze sobą kartami sieciowymi kablem Ethernetowym

chcę aby internet komputera 1 był udostępniony komputerowi 2 można tak ??

Można, http://debian.linux.pl/threads/10888-Ud … %B3w-ruter

ok ale co sie z tymi jakimiś kodami robi ?? sorry ale mam Linux od 1 godz xD

a i co w XP ustawić

Te kody wkleja się do terminala, choć w Twoim wypadku jest to zbędne. Nie lepiej drugi komputer podpiąć kablem przez liveboksa albo WiFi?

Skoro masz Liveboksa, to po co tak kombinować? Swoją drogą, skoro chcesz udostępniać połączenie z Windowsa, to nie wiem czemu pytasz o to w dziale Linuksa. Na Windowsie aktywujesz opcję udostępniania połączenia innym komputerom w sieci, a w Linuksie co najwyżej podłączasz kabel i pobierasz adres automatycznie (DHCP) albo podajesz wszystko ręcznie i żadnej filozofii nie ma tutaj.

Pamiętaj, że łącząc komputer z komputerem kabel powinien być krosowany, chyba że masz karty sieciowe, które potrafią się dostosować automatycznie?

Pozdrawiam!

ok dałem udostępnianie wpiełem kabel linux pokazuje ze sie połączył ale i tak nie ma internetu :confused:

a muszę tak kombinować bo do live box już są podpięte 2 kompy jeden przez kabel 2 (ten przez który się ma łączyć linux) przez Wi-Fi kabel USB od livebox się “zepsuł xD”

Adres rozumiem pobierany jest automatycznie? Jakim kablem łączysz komputery, prostym czy krosowanym? Pokaż wyniki poleceń:

  • [*:34o8phx3] Z Linuksa

    ifconfig

    route -n

[*:34o8phx3] Z Windowsa

ipconfig /all

route print

Pozdrawiam!