Linux Mint 12 (KDE) Trzeszczący dźwięk

Przejrzy to co Ci podałem jeden post wyżej od Twojego.

Screen z alsamixer

image_id: 4436

marcin’82 tak usunąłem to wszystko

banan@Banan ~ $ cat /proc/asound/card0/codec* | grep Codec

Codec: Realtek ALC892

Wejdź w ustwienia systemu>multimedia>phonon zakładka audio hardware steup (ja korzystam z systemu w całości po angielsku, po polsku możliwe, że nazwano to coś na wzór ustawianie sprzętu audio) i sprawdź jakiesz masz ustawienia (analog input, output, czy duplex lub inne).

Pozdrawiam!

image_id: 4437

Zobacz co jest pod zakładką obsługa, w polskojęzycznej wersji może to być po prostu zupełnie inaczej nazwane.

Pozdrawiam!

Tam jest tylko coś takiego image_id: 4445

Na Windowsie mikrofon znów nie działa, więc dziś kupuję nowy już na pewno.

Coś tam masz inaczej, niż ja. Masz KDE 4.7 czy 4.8? Wygląda na to, że chyba mikrofon szwankuje.

Pozdrawiam!

Albo trzeba trafić odpowiendnią opcję w pliku:

/etc/modprobe.d/alsa-base.conf

Stąd ten link:https://help.ubuntu.com/community/HdaIntelSoundHowtoDokumentacja opcji sterownika dla twojego chipsetu powinna być w tym pliku:

/usr/share/doc/alsa-base/driver/ALSA-Configuration.txt.gz

Kupiłem nowy mikrofon. Na Windowsie działa, a na Mincie nie. Instaluję Ubuntu 12.04 Beta 2, bo i tak za 2 dni wersja finalna i sprawdzę. Jakim poleceniem instalować KDE (nie ściągam Kubuntu)?

Jeśli nie chcesz mieć różych dodatków z Kubuntu, tj. chociażby brandu, Amaroka i tym podobnych rzeczy.

sudo apt-get install kde-full

jeśli chciałbyś mieć tylko podstawową (gołą) wersję KDE i samemu zdecydować co zainstalować, możesz użyć polecenia

sudo apt-get install kde-core

w “gołej” wersji KDE nie ma nawet terminalu, a przynajmniej dawniej tak było :). Masz podstawowe środowisko, a wszelkie oprogramowanie doinstalowujesz wedle potrzeb.

Pozdrawiam!