Linux Mint 16 czy Linux Mint LMDE

(siwy991) #1

Witam, jestem przeciętnie zaawansowanym użytkownikiem Minta 15 MATE i chciałbym przenieść się na nowszy system. Rozważam przy tym instalację LMDE. Użytkuję linuksa na małym netbooku (ze starym atomem i 1 GB RAM) Mint 15 MATE śmiga całkiem nieźle, jednak niekiedy niestabilnie. Zastanawiam się nad tym czy lepiej byłoby zrobić upgrade czy zmienić na debiana, czy wiązałoby się to z lepszą stabilnością czy też nie miałoby to różnicy. Zaznaczam że jeszcze nie instalowałem debiana, zdaję sobie sprawę, że może być więcej roboty z konfiguracją ale to akurat lubię:slight_smile:

(Frankfurterium) #2

Upgradeowanie Mina często kończy się nieciekawie i bezpieczniej jest wszystko ręcznie przeinstalować. Z drugiej strony rozwój LMDE to stagnacja przeplatana krótkimi skokami aktywności.

A trudność instalacji i konfiguracji Debiana jest mocno przereklamowana.

(neXt___) #3

Instalacja LMDE niczym nie różni się od instalacji innych odmian Minta.

(siwy991) #4

jasne, a co w kwestii wydajności systemu? Znacząco się poprawi jeśli przeskoczę z ubuntu na debiana?

(Frankfurterium) #5

Znacząco poprawi się, jeżeli przejdziesz na środowisko inne niż Unity. W dzisiejszych czasach podstawa systemu nie ma prawie żadnego wpływu na szeroko pojętą wydajność, wszystko skupia się na środowisku.

(system) #6

Ja mam Debiana LXDE, fakt, że troszkę trzeba nad nim dłużej posiedzieć(niż na takim Mint czy Ubuntu), ale za to śmiga świetnie i bardzo stabilnie.