Linux Mint 17.1 Cinnamona nie ładuje się poprawnie

Mam problem uruchamiam dzisiaj system a tu niespodzianka zamiast motywu Cinnamon załącza się chyba Mate plus do tego znikła tapeta i wygląd każdego menu jest inny wraz ze zmianą ikon z tego motywu. Wcześniej nic nie zmieniałem z opcji motywów mam zainstalowane najnowasze sterowniki Nvidi a sprzęt to to Acer E1-570G.(64bit)

Spróbuj:

dpkg-reconfigure cinnamon

takie coś wyskoczyła a wcześniej przed uruchomieniem wyskoczyło okienko iż Cinamon uległ awari i czy nadal chcesz go uruchomić są opcje Tak i Nie lecz jak klikam tak to opienko znowu się pojawia a jak nie to przechodzi to tego trybu “awaryjnego” graficznego

Mogą to być problemy w plikach konfiguracyjnych. Spróbuj zalogować się jako inny użytkownik.

mam tylko jednego użytkownika mam stworzyć nowego?

Czekaj stworzę odpowiedni skrypt

 

ZNALAZŁEM

 

Wpisz:

gsettings reset-recursively org.cinnamon

jak nie zadziała:

cinnamon --reset

jak nie zadziała:

cinnamon --replace

To skopiuj sobie konfigurację tych ustawień ze starego użytkownika na nowego.

ale w jaki sposób mam to skopiować

 

EDIT

/home/nowyuser/.config/cinnamon-sessions -> /home/staryuser/.config/cinnamon-sessions

 

/home/nowyuser/.cinnamon -> /home/staryuser/.cinnamon

/home/nowe/.cinnamon

 

pierwszy czy drugi katalog?

 

I to i to

skopiowane z nowgo na stary i nadal na starym załacza mi się tryb awaryjny cinnamon(dawałem restart po skopiowaniu) a czy da się jakoś przywrócić ustawienia początkowe lub zainstalować ten cinnamon ponownie?

 

Zostaje jeszcze:

apt-get purge cinnamon
apt-get install cinnamon

czy na tą “awarie” mogły wpłynąć aktualizacje które były robione kilka min po północy?

9134481483fe.png

Chodzi o rsyslog i libflite1? Nie

reinstalacja nie pomaga

A mógłbyś przekopiować swoje dane do nowego urzytkownika? A zakładki z przeglądarki możesz wyeksportować.

a w jaki sposób przenieść konfiguracje programów ze starego konta na nowe zależy mi najbardziej na firefox wine steam

Firefox - wyeksportuj

Wine - ~/.wine

Steam - ~/.steam  i  ~/Steam

 

 

 

Nie, bo przeniesie z błędną konfiguracją

dzięki za pomoc :slight_smile: