Linux Mint 18.1 64 bit Cinnamon głośna praca wentylatora

Witam!
Posiadam Linux Mint 18.1 64bit Cinnamon wszystko w nim działa super pięknie, tylko jest jeden problem, np. przy odpalaniu filmików na Youtube strasznie głośno chodzi wentylator (raz chodzi głośno, na chwile cicho i potem znowu głośno i tak w kółko) Nie wiem jak poradzic sobie z tym problemem, bo bardzo ten linux mi sie podoba, a jest to naprawde denerwujace, dodam ze na windowsie wentylator chodzi idealnie. Czekam na pomoc, bede bardzo wdzieczny za kazda porade. Pozdrawiam.

Podaj temperatury CPU i grafiki. W mincie jest do tego aplikacja. Drugie - to co masz za zasilacz na komputerze? Podaj markę i moc.

1 polubienie

Wynik
inxi -Fxx
Jeśli nie masz zainstalowanego - doinstaluj - przydaje się.

2 polubienia

Dzięki za pomoc, zainstalowałem sobie Linuxa Manjaro i nie ma już tego problemu, potestuje i sprawdze jak ten linux mi sie podoba. A jakie Wy Linuxy polecacie?

A jakie to ma znaczenie? Każdy z nas dochodził (pewnie przez niekiedy długie lata) do swojej dystrybucji, którą uważa za “naj”. Każda - absolutnie każda - ma swoje wady i zalety. Nie ma doskonałej, chyba, że sobie ją stworzysz dla siebie, ale i wówczas będzie miała wady i zalety :slight_smile:
Manjaro nie jest złe. Jeśli przy niej pozostaniesz, to oprócz oficjalnego forum, wpisz sobie w zakładki manjaro.pl (głównie) oraz - pobocznie - forum.archlinux.org.pl. Tam uzyskasz pomoc.

1 polubienie

U mnie też majnaro jest szybszy na moim komputerze, niż mint.
Jeszcze przetestuję sobie najnowszy freedos full, już go mam na pendrive.

1 polubienie