Linux Mint 18.3 kiedy aktualizacja Firefoksa?

Kiedy w Mint-cie pojawi się nowa wersja Firefox-a, skoro w Ubuntu już dodali?? Mówię o wersji 59 lub 59.0.1 bo nie ma aktualizacji.

Czy moze ktoś podac mi komendy do terminala dla laika jak wgrac firefoxa w Minta 18.3 tego od Moziili, który bedzie się aktualizował sam do nowych wersji? Bo w Google znalazłem różne rzeczy i komendy, ale nic z tego. Chyba to ktos tu wie i 5 minut może poświecić i tu podac, pewnie nie tylko mi się przydadzą, a Mint Firefoxa nadal nie zaktualizował.

Jak oni robią pod każdą kombinacje swojej dystrybucji to się trochę nie dziwie, że nie ma (są robione nawet dla wersji 17 minta):

http://packages.linuxmint.com/pool/upstream/f/firefox/

A co się tak śpieszysz? :slight_smile: Aktualizowanie wybiórczo z PPA może mieć negatywny skutek dla systemu.
Mint jest uzależniony od repo Ubuntu i z pewnością jakiś czas po aktualizacji w Ubuntu i do Ciebie trafi updejt przeglądarki.

Na Archu dzisiaj dostałem dopiero aktualizację FF do 59.0.1. (jeszcze miałem problem z NetworkManagerem (brakująca biblioteka) , bo zostawiłem na jakąś godzinę w momencie potwierdzania przy update, a w tym czasie zależności na serwerze się zaktualizowały - taki niefart :stuck_out_tongue:, ale jakoś sobie poradziłem)

1 polubienie

Ja myślałem,żeby być bezpiecznym w internecie trzeba miec nową wersję przeglądarki, ale ciąghle zapominam, ze to nie Windows :stuck_out_tongue:

https://www.mozilla.org/en-US/security/advisories/mfsa2018-06/

Własnie dzisiaj mi wyskoczyłą aktualizacja w Moncie 18.3 do FX 59.0.1 :slight_smile:

Ja jadę na Firefox 60.b6 już bez belki tytułowej jest.
Belka tytułowa jest niepotrzebna i zajmuje tylko część ekranu.

W becie 59b7 podobno górna belka była zbugowana z XFCE.

Ja używam Minta z Cinamon.

Z tego co wiem, to Firefox możesz pobrać legalnie między innymi ze strony firefox.com

Legalnie nie znaczy, że nie rozwali sobie przypadkiem minta - post 4.

Firefox można z każdej chyba strony pobierać legalnie bo to przecie bezpłatny soft.

@krystian3w
Co do PPA - kłóciłbym się, ale najpierw musiałbym mieć argumenty.
Ale po cholere z PPA? PPA dla pakietów core.
Normalnie pobierasz Firefox legalnie ze strony. Sam ma zaimplementowany mechanizm, który czuwa nad aktualizacjami.

@anon85571622
Oczywiście :pensive:

Czy tego Firefoxa pobranego ze strony Mozilli i rozpakowanego nie trzeba instalowac w Linuksie, żeby działał jako domyślna aplikacja do stron WWW? Jak mu ustawie automatyczną aktualizacje to tez bez instalacji sam się zaktualizuje?

Instalacja - segregacja plików.
Możesz to rozumieć jako aplikacja portable (tylko nie takie full native portable - po prostu odpala się z katalogu - nie wymaga instalacji).
Stwórz sobie w katalogu domowym folder .softwares czy coś - dla porządku.

Jeśli chodzi o aplikacje domyślne, to raczej zależy od środowiska graficznego - indywidualnie musisz poszukać w okienkach lub wygooglować jak to ustawić.

Jeśli chodzi o mechanizm aktualizacji - zależy od konfiguracji.
Domyślnie chyba sprawdza sobie co jakiś czas podczas działania, czy nie ma nowych aktualizacji i gdyby były - spyta się czy masz ochotę je przyjąć.

jeśli naprawdę potrzebujesz
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-security/ppa
sudo apt update && sudo apt upgrade -y

Kończe z Firefoxem i wybieram Chroma. Jak wywalić z Minta porzadnie firefoxa i dane użytkownika, które zapisuje w /home? Bo tyle poradnikóœ w Google co ludzi w internecie i nie wiadomo, które prawdziwe.

Jak chcesz odinstalować to:
sudo apt remove lub autoremove.

To zrobiłęm, ale w BleachBit dalej pokazuje czyszczenie danych z Firefoksa.