Linux Mint 18 64bit Cinnamon - STEAM nie uruchamia się

Postawiłem Linux Mint 18, następnie aktualizacja przez Mint Update, restart i instalacja STEAM przez Menadżer oprogramowania, uruchamiam steam, uruchamia się update steam, znika i koniec. Jak chce włączyć steam to nic się nie dzieje. Nic nie wyskakuje, nawet żadne okienko z błędem.

 

 

Po wpisaniu w terminalu steam:

 

Running Steam on linuxmint 18 64-bit
STEAM_RUNTIME is enabled automatically
[2016-10-05 19:08:53] Startup - updater built Sep 20 2016 18:20:24
SteamUpdateUI: An X Error occurred
X Error of failed request:  BadValue (integer parameter out of range for operation)

 

 

G3258 + R9 380

Może dodasz jakieś informacje na temat posiadanego sprzętu w komputerze? Sterowniki do karty graficznej zainstalowałeś, czy jedziesz na otwartych?

Otwarte bo właśnie się dowiedziałem, że canonical sie wypiął na AMD i w Menadżerze sterowników nie ma nic dla AMD (i tak jest w każdej ubu pochodnej distro). Chciałem na Mint zainstalować AMDGPU Pro, najpierw problem o nie wpsieranym OS, ale znalazłem info, że trzeba zmienić w pliku instalacyjnym jedną linijkę i instalator rusza, dodałem użytkownika do grupy video, restart i mint przywitał mnie tylko czarnym tłem i strzałką. Postawiłem szybko Ubuntu 16.04, zainstalowałem AMDGPU Pro bez problemów, restart i działa. Steam zainstalowany bez problemu i działa. Jeżeli uda mi się zmusić na Ubuntu program Sledge (przez WINE) by działał z natywnie zainstalowanym CS:GO (Sledge - edytor map do CS1.x i Source/Go) to wtedy pomęcze jeszcze Minta, bo Ubu i jego GUI mi nie pasuje totalnie.

 

edit:

 

*-display               
       description: VGA compatible controller
       product: Tonga PRO [Radeon R9 285/380]
       vendor: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI]
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:01:00.0
       version: f1
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm pciexpress msi vga_controller bus_master cap_list rom
       configuration: driver=amdgpu latency=0
       resources: irq:28 memory:e0000000-efffffff memory:f0000000-f01fffff ioport:e000(size=256) memory:f7e00000-f7e3ffff memory:f7e40000-f7e5ffff

 

To napewno zainstalowane przezemnie AMDGPU Pro ? Czy otwarty sterownik ? I te sterowniki AMDGPU PRo nie mają żadnego panelu sterowania ?

miałem  dokładnie to samo wczoraj i walczyłem z tym bezskutecznie. W końcu sformatowałem cały dysk, postawiłem minta od nowa i zainstalowałem steam bezpośrednio ze strony steam a nie z repo  i działa. Testowałem to jeszcze na maszynie wirtualnej i pobrałem tym razem z menadżera oprogramowywania i nie chcę się włączyć. Coś jest nie tak ze steamem z repozytorium