Linux Mint 6 - problem z Operą, ET i wydajnością

Mam Linux Mint 6. Mam problem z Operą - brakuje polskich znaków w menu np. “Narz[]dzia, Zak[]adki”. Problem z “dziwną” czcionką na www w Oprzerze/Firefoxie - jest jakaś dziwna, mało czytelna i męczy oczy, nie to co na WinXP. Zainstalowałem Enemy Territory i skrót pojawił się w Menu > Administracja zamiast w Menu > Gry. Jest też problem z płynnością i to dziwny. Jak idę do przodu to obraz jest płynny, ale jak ruszam celownikiem na boki to już widać brak płynności [cg_drawFPS 1 - ciągle 90FPS!]. Zainstalowałem Warsow i tu nie mam takich problemów. Też 90FPS, ale jak poruszam celownikiem to jest płynność i gra mi się lepiej niż na XP. Zauważyłem też duży pobór na RAM! Ponad 500MB, jak odalę przeglądarkę z 2 zakładkami [firefox] to dochodzi do 680mb. Na Mincie grafika mocniej nagrzewa się w 2D ! Mam laptopa i po 1h ma rawie 80*C, gdzie na Windowsie ma 60*C. Mój laptop to NTT Corrino 696SR (grafika 8600GS Mobile). Sterowniki do grafy zainstalowane.

Wiesz z operą mam to samo na ubuntu-dokładnie problemy z czcionkami w menu itp-próbowałem ustawiać qt3 ale nic to nie dało-nie mam pojęcia o co chodzi ale zauważyłem te problemy w wersji x64-tak samo flash player-działa w ff a w operze nie pokazuje obrazu.Widać takie uroki x64 a w firefox też mam czcionki niby ładne ale za małe.Problem z zżeraniem ramu może wynikać też z włączonych efektów compiz-radziłbym wyłączyć bo znacznie spowalniają system wraz ze sterami nvidia-coś jest nie tak

Dodane 15 lut 2009, o 22:30

dlatego narazie wracam do visty bo widzę że linuks ma straszne braki i problemy

Co do Opery, to w jej ustawieniach zmieńcie czcionkę menu na taką, która posiada polskie znaki i po problemie.

Albo doinstalujcie windowsowe czcionki

  1. Temperatura - wyłącz Compiza, efekty są bardziej wymagające i stąd wyższa temperatura.

  2. Czcionki - “sudo apt-get install msttcorefonts”

  3. Z ET - mam ten sam problem.