Linux Mint 7 Gloria PL - coś dla polskiego usera

Witam!

Przygotowałem remix Linux Mint, który jest specjalnie przygotowany dla początkujących użytkowników z naszego kraju.

Linux Mint 7 Gloria PL przygotowany specjalnie dla polskich użytkowników jest już gotowy!

Tradycyjnie w standardzie znalazło się pełne spolszczenie oraz liczne usprawnienia i modyfikacje. Tym razem wraz z systemem ukazuje się druga, “nieobowiązkowa” płyta z dodatkowymi pakietami.

Pokrótce postaram się przedstawić zarys zmian jakie zaszły w Linux Mint 7 Gloria PL w porównaniu do oficjalnej edycji:

Usunięte: Java (150 MB piechotą nie chodzi), Tomboy, Totem, Xchat, Gnome Do, Pidgin.

Aplikacje zastąpione: Transmission przez Deluge, Thunderbird przez Sylpheed, Rhythymbox przez Exaile.

Dodane: Pełne spolszczenie oraz skrypt do instalacji dodatkowych aplikacji, ponadto Wine, Fusion icon, Emerald, Vlc, ntfs-config, QNapi, usb-creator.

Zapraszamy do pobierania i dzielenia się opiniami na forum!

* Zobacz zrzuty ekranu w Galerii

* Aby pobrać Linux Mint 7 Gloria PL kliknijtutaj

* Więcej informacji: tutaj oraz na forum linux mint

Ważna informacja!

System przy pierwszym starcie pokazuje informację o błędzie, należy ją zignorować bowiem dotyczy ona Tomboy’a którego już tam nie ma.

a ja próbowałem zainstalować MINTA co prawda z obrazu iso za pomocą alcoholu ale na etapie wykrywania partycji stanoł w miejscu a wskaźnik postępu stał na poziomie 0% czekałem 30 min. i sie poddałem może idzie to jakoś omonąć wszedłem nawet do edycji za pomocą Ctrl + Alt + F1 tylko że nie znam komend które mógłbym wpisać może mi coś poradzisz nawet wpisałem komende " man sudo_root" bez cudzysłowia ale na tym koniec może jakieś rady w tej dziedzinie jak widać jestem zielony z góry dziekuję

Próbowałeś zainstalować Linuksa z poziomu Windowsa? Nie da rady, chyba że z Wubi korzystałeś.

musisz na plyte nagrac inaczej nie zainstalujesz

Thunderbird zamieniasz na Sylpheed? Skoro oparłeś się, żeby usuwać Rhunderbirda, to nie lepiej byłoby zainstalować Evolution?

Rhythymbox przez Exaile - tego tez nie rozumiem. Exaile może i fajny, ale jakoś jego rozwój stanął w 2007 roku i tak już zostało. Jak już wymieniać Rhythmboxa to na Banshee (i co z tego, że pisane w Mono).

Usunąłeś Pidgina … i co w zamian? Ja osobiście wolę Empathy

Wywalasz Javę, która czasem się przydaje a dodajesz Wine, którego nie każdy musi używać? ;|

Co do zmian, to ja bym dodał gThumb, wymienił program do obsługi archiwów na Xarchiver’a, program do screenshotów wymieniłbym na Shutter’a i doinstalował Ubuntu Tweak.

tylko evolution zajmuje prawie 200 MB

postanowiłem pozbyć się kompletnie mono

W wersji 8 oddejde od wine, ale mint to system dla osób, które przechodzą z windowsa stąd wine :slight_smile:

W chwili gdy kończyłem system ubuntu tweak nie wspierało minta

Nie pisz głupstw. Przecież Mint to po prostu Ubuntu z dodanymi kilkoma aplikacjami, skryptami i tapetkami… to wszystko. Więc czemu by Ubuntu Tweak nie miało działać na tym systemie, poza tym przez jakiś czas używałem Minta Siódemki, ale normalnej edycji, a nie jakieś marnej przeróbki i muszę powiedzieć, że Ubuntu Tweak działało tam bez problemów.

Pozdrawiam,

Filipsa

Tak Ubuntu tweak wspiera minta, ale dopiera od 6 czerwca, a obraz ja wygenerowałem 4, więc skąd ta nie ścisłość

Łoj wspiera (;

Ubuntu tweak sprawdzało praktycznie tylko jeden plik tekstowy (co w nim jest). Na Gentoo uruchamiałem ubuntu tweak (;

Aha. Mógłbyś jeszcze napisać jak usuwałeś programy - poprzez dodaj/usuń program czy może usuwałes paczki i jeśli usuwałeś paczki przez menadżera paczek, to napisz jakie paczki usunąłeś.

Z doświadczenia wiem, że te wszystkie modyfikowane dystrybucje mają w sobie mnóstwo niepotrzebnych śmieci. Np rozbawiło mnie jak zobaczyłem, że w Eeebuntu jest usunięty Gimp, ale nadal na dysku zalega jego pełna dokumentacja, która to zajmuje nie tak mało miejsca (takich wpadek w przypadku tej dystrybucji było dość sporo)

usuwałem paczki przez apt-get i wszystkie śmieci, które pozostały usunołem

Jak dla mnie, Linux Mint z tego opisu nie jest zbyt dobrym systemem…

Totem, Rhythmbox i Pidgin to programy, których używam…

Może nie są najlepsze ( VLC bije na głowę Totema ), jednak czasem mi się przydają…

@ mati75 ,

Przy pomocy jakiego narzędzia przygotowałeś ten obraz ?

Mam zamiar zrobić kiedyś obraz Ubuntu 9.04, ale nie wiem, które narzędzie jest najlepsze… Jest przecież Reconstructor, Ubuntu Customisation Kit, Remastersys…

tylko remastersys działa na mincie…

Ja robiłem “ręcznie” tj. http://www.debuntu.org/how-to-customize … tu-live-cd