Linux Mint Cinnamon 20.2 - zbugowane menu prawoklik Opery

Witam. Po raz kolejny temat przeglądarka Opera. Od pewnego czasu widzę problem z działaniem prawokliku. Np: wyszukuję coś w google . Klikam prawym przyciskiem i powinno pojawić się menu kontekstowe. Okno wyskakuje i znika .I tak cały czas pojawia się obrys okna menu i znika. Nie da się nic kopiować itp.

Czy problem występuje tylko na Operze?

Tak Firefox działa ok.

Możesz spróbować sprawdzić czy wersja snap/flatpak jest dla bety i dev.

Wtedy być może aktualizacja naprawi problem (o ile ktoś to zgłosił do Opery i naprawili to w kodzie bez instrukcji dla osób potrzebujących rozwiązania na już) - „najpóźniej” około 6 lub 25 października (jak Opera będzie widziała sens podążania za kodem Chromium 106 i 107) [jak naprawili mało jakościowym kodem to i może będzie to dopiero listopad].

Jak nie to pewnie znowu deską ratunku może być gunter (jak skojarzy co może to powodować).

czy wersja snap/flatpak jest dla bety i dev jak to sprawdzic? Problem wyglada tak .Odpalam Operę i wszystko działa ok .Po chwili przestaje działać to menu kontekstowe. Jak do tej pory żadna aktualizacja nie pomagała.

A sprawdzałeś na innych motywach?

Trzeba by je zainstalować na 10 minut i testować na różnych stronach jak szybko zespuje się menu prawokliku.

Skoro psuje się w dziwnym monecie to są małe szanse, że w nowszej Operze problem zweryfikujesz jako naprawiony.

Jak to musi być aktualizacja Opery to żadna aktualizacja niezwiązana z Operą tego pewnie nie poprawi.

A teraz widze , że nie działa jak jest pełne okno Opery jak jest nie pełny ekran to działa jak dam pełny ekran to nie działa prawoklilk.Mam laptopa Lenovo T450. Tak jak pisałem na Firefox działa wszystko ok.

Może po prostu opera nie współpracuje z twoim theme.
Ja dawno temu tak miałem z operą.