Linux Mint - czy można zaktualizować go do nowej wersji?


(szpon5) #1

Witam serdecznie, posiada Linux Mint 10, jednak parę dni temu wyszedł Linux Mint 11. Patrzę w aktualizacjach,że nie ma nadal wzmianki o nowej wersji, patrzyłem też do update-manager -d. Poczytałem w internecie i natrafiłem na wpis, gdzie jest napisane, że nie da się zrobić aktualizacji Linux Mint do nowszej wersji, tak jak w przypadku Ubuntu.

Ale może jednak jest jakiś sposób, może coś tam da się zrobić, zamiast instalować na nowo znowu.


(Tux4) #2

Jeżeli nie ma tak jak w Ubuntu, informacji o aktualizacji do 11, pozostaje wypalić nowy obraz na płycie CD. Może się zdarzyć, że w instatorze Mint 11 na płycie, będzie opcja "Zaktualizuj do Mint 11". W Ubuntu tak jest.

Download: http://www.linuxmint.com/download.php


(Paweł3779) #3

Możesz dodać repozytoria najnowszego Minta do pliku /etc/apt/sources.list , a następnie dać sudo apt-get update i sudo apt-get dist-upgrade . Nie ma jednak gwarancji, że wszystko będzie działać jak należy, twórcy zalecają instalację czystej wersji, ale spróbuj zaktualizować tą metodą.


(FadeMind) #4

Wątek na forum.linuxmint.pl rozwiewający wątpliwości :lol:


(sla17) #5

Jako, że temat dotyczy problemu aktualizacji, a dla jednego małego pytania nie będę zakładał nowego tematu (chyba, że moderacja mi nakaże) - skoro nie da się zaktualizować z 10 do 11 (co IMO jest śmieszne), to da się zapisać całą konfigurację, aby nie bawić się ze wszystkim od nowa?


(system) #6

Nie aktualizujcie na razie do 11. W 10 macie long team support. Gońcie za numerkami!


(FadeMind) #7

sla17 wystarczy zapisać zawartość pliku

/etc/apt/sources.list

oraz ewentualne adresy PPA :slight_smile:

Dodatkowo warto wydzielić osobną partycję dla /home, gdyż w /home znajdują się pliki konfiguracyjne ustawień, preferencji aplikacji :slight_smile:

womperm LTS jest w Linux Mint 9 opierający się na Ubuntu 10.04 LTS :slight_smile: