Linux Mint do bankowości jest bezpieczny?

Czy Linux Mint do bankowości internetowej jest bezpieczny?
Do zakupów, przelewów bankowych, itd.
Proszę o wypowiedzi.

Raczej tak ale jak nie ufasz to poszukaj VPN lub użyj Tor Browser uruchomiony w piaskownicy typu FireJail. Jak nie chcesz takich cyrków to moż normalnie FF czy Chrome i powinno być ok :slight_smile:slight_smile:

Pozdro

Tak

@kop524, nie ma raczej tak bo w grę wchodzą pieniądze :slightly_smiling_face:

jerzy, nie chce Ci ublizac, ale serio, jakim trzeba byc paranoikiem, zeby instalowac minta specjalnie po to, aby moc placic przez internet…

1 polubienie

@undefinedman, niech chcesz to nie ubliżaj.

Firefox 59.0.1 na niego już jest, to myślę, że można.

Jest to bardzo dobry wybór, o ile Mint nie będzie uruchamiany w maszynie wirtualnej postawionej na Windows.

Dlaczego?

Nie ufam Windowsom :slight_smile: Podejrzewam, że autor wątku również, inaczej nie pytałby o Minta.

Ponieważ np ruch sieciowy może być tak samo podsłuchany jak z przeglądarki odpalonej w samym Windowsie. Można wirtualizować podatniejszy system na mniej podatnym, ale w drugą stronę to jakieś nieporozumienie jeśli celem jest zwiększenie bezpieczeństwa.

Moja odpowiedź: to zależy.
Jeśli będzie uruchamiany jako system Live, czy też będzie zainstalowany, ale używany tylko do bankowości, to nie powinno się nic złego stać. Gorzej jeśli doinstaluje się jakieś dodatkowe oprogramowanie, czy też będzie się go używać do “przeglądania innych zakątków internetu”, wtedy ryzyko jest większe.
https://niebezpiecznik.pl/post/to-nie-wina-mbanku-ze-jego-klient-stracil-40-000-pln/
Nie zakładam, że strona banku będzie sama z siebie instalować złośliwe oprogramowanie, bo wtedy to już tylko uważna weryfikacja próby dokonania przelewu przez SMS może pomóc.