Linux Mint i KALI


(steefl) #1

Chciałem się trochę wdrożyć w systemy linuxowe i mam małe problemy. Korzystałem z programu YUMI do tworzenie botowalnego pena, ale po próbie uruchomienia MINTA zatrzymuje się na https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/7B78C69EA0D4408FA1290AE2B4AD50CCW

Podczas uruchamianiu Kaliego staje na tym https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/F8A8415C88014EA592838BF6007B2CC8W i nie wiem co dalej.


(pocolog) #2

Pobierz obrazy ze stron projektu, a nie jakieś remiksy(?)
Tutaj Linux Mint https://linuxmint.com/download.php Tutaj Kali Linux https://www.kali.org/downloads/
Chociaż uważam, że Kali to nie jest odpowiednia dystrybucja dla ciebie.
ISO nagraj programem rufus https://rufus.akeo.ie/ i powinno działać.


#3

Miętówka nie lubi się z Yumi i to od dość dawna. W sumie nawet go nie potrzebuje. To jest distro tzw. hybrydowe, więc wystarczy przeciągnąć na penka zawartość pliku iso. Penka oczywiście trzeba sobie wcześniej zrobić jako bootowalny, ale to już raczej nie problem.

Kali to w ogóle wynalazek i biesi się często nawet z własnym kreatorem penków.
Tu najlepiej użyć zwykłego polecenia dd.


(steefl) #4

Minta pobierałem właśnie z oficjalnej strony wersja 18.3 KDE a kaliego kolega mi polecił i chciałem sprawdzić, ale doczytałem, że to raczej dla bardzo zaawansowanych użytkowników i dam sobie spokój.

MartinaNeumayer
Nie wiedziałem, że z Yumi takie zgrzyty. Spróbuję z rufusem.


(ubuuser) #5

Ten program spisuje się dobrze: https://www.techspot.com/downloads/6931-etcher.html


#6

Sporo takich progsów ma jakieś ceregiele, jak nie z jedym iso, to z innym. Dlatego dawno temu dałam sobie z nimi spokój. Używam najprostszego czego można - polecenia dd, albo zwykłego kopiowania spod okienek, jeśli iso danego systemu jest hybrydowe.


(pocolog) #7

Wytłumaczysz mi jak ma skopiować DD pod Windowsem? Słyszałem o projekcie WinDD, ale chyba nie miałaś tego na myśli? Rufus poza standardową metodą kopiowania ISO posiada właśnie opcję kopiowania bit po bicie jak DD - wystarczy przestawić jedną opcję.