Linux Mint, instalacja obok Windowsa, brak głównego systemu plików (edit)

Próbuję zainstalować Linux Mint obok Windowsa 10.
Wcześniej na Windowsie, zrobiłem parycję 20GB dla Linuxa.
Teraz, gdy wybieram tą partycję, na której ma zostać zainstalowany linux, to instalacja nie przechodzi, niezaleznie od tego, jaki ustawię typ, bądź punkt montowania.
Jak to ogarnąć?


Linux oczywiście odpalony jest w tym momencie z Pendrive.

Nie napisałeś, co to znaczy, że nie przechodzi. Pojawia się jakiś komunikat z błędem, czy po prostu naciśnięcie na przycisk zainstaluj niczego nie powoduje?

Racja. Tak to wygląda:

W punkcie montowanie wybierz główny system plików ( czyli / ).

1 polubienie

Dzięki, przeszło.
Nim zaczę instalacje, chcę upewnić się, czy taki wybór (na screenie), umożliwi mi przełączanie się miedzy Linuxem a Windowsem 10?

Po prawidłowym zainstalowaniu grub2 nie powinno być problemu.

Pendrive bootowałem wg. tego źródła: https://www.accella.net/knowledgebase/create-a-linux-mint-12-bootable-usb/
Czy grub2 od razu jest już wszyty po zbotowaniu pendrive?

Grub2 się zainstaluje na twardym dysku podczas instalacji.

Ok, to świetnie.
Kolejna sprawa. Chodzi o partycję systemową? Obawiam się, że jeśli odmontuję /media/mint/Zastrzeżone\ przez systemprzez\ systemsystem to coś schrzani się.

Dawniej instalowałem Manjaro (też obok Windowsa), nie było takich cyrków przed instalacją. Instalacja przeszła gładko i wsyzstko działało…

Zamontowanych partycji nie da się sformatować, czyli prawdopodobnie i tak będziesz musiał odmontować.

Na czas instalacji rozumiem, odmontuje partycje. Instalacja ruszyła.

Instalacja przeszła bez problemu, jak i cała reszta.
Wróciłem do Manjaro Cinnamon, lepiej odnajduję się w nim, gdyż jest już mi znany.