Linux mint instalacja programów?

cześć

mam problem mam linuxa minta 15 i mi niekonczy instalacji programów czemu lub niemożna nic zainstalować?

Możesz szczegółowo opisać twoją ścieżkę postępowania wraz z błędami, które zgłasza ci system?

jak instaluje wine to mam taki komunikat:

E: Nie udało się pobrać niektórych archiwów, proszę spróbować uruchomić apt-get update lub użyć opcji --fix-missing.

wersja wine: wine-1.7.42 czemu mi niekonczy instalacji na co najlepiej się przerzucić ?(ubuntu nie chce - mam router).

Google podpowiada, że repozytoria faktycznie zostały wyłączone. Proponuję przesiadkę na Minta 17.3 ze znacznie dłuższym okresem wsparcia. Jest też możliwość przepięcia serwerów na archiwa Ubuntu, ale tego kroku szczerze nie polecam.

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z routerem.

jak zrobic na linuxie bootujacego pendriva, jak mam starego linux mint 15 i nic niezainstaluje?

Standardowe, konsolowe dd powinno dać radę. Myślę, że instrukcję wyguglasz. Ja chwilowo bez odbioru.

jak z aktualizować linuxa do nowej wersji mint17 32 bity, poprosze o opis?

chodziło mi o wi-fi a nie o router…

Stary system nie przeszkadza w pobraniu obrazu iso najnowszą wersją systemu. Jak go już pobierzesz, to wejdź do katalogu z tym obrazem i w terminalu wpisz:

sudo dd if=./nazwa_obrazu_iso of=/dev/sdb

o ile twój pendrive to /dev/sdb. To polecenie utworzy bootowalny pendrive, z którego zainstalujesz system.

Aby używać Linuksa musisz przejść na znacznie wyższy poziom samodzielności.

ja mam takie partycje:

/

/home

/swap chyba bedzie inaczej - jak?

http://404.g-net.pl/2015/07/z-listka-na-listek-17-1-do-17-2-w-trzech-krokach/

jak przejsc z mint15 na mint17-tke ?

Chłopieee…

Wszystko masz jak na tacy. Aby przejść z Linux Mint 15 na 17 należy zainstalować ponownie system - jest to jedna z najlepszych opcji. Wejdź na tę stronę (http://www.linuxmint.com/download.php) oraz wybierz odpowiadającą Ci wersję systemu operacyjnego. Warto dodać, że 32-bity bierz wtedy, gdy masz poniżej 2 GB RAM-u, powyżej tej wartości ściągnij .iso 64-bitowe.

Po ściągnięciu obrazu wykonujesz te kroki:

  1. Uruchamiasz Terminal - fajne, czarne okienko, które służy do tekstowego zarządzania systemem na komputerze itd., itp…

  2. Wpisujesz komendę:

    sudo dd if=/ścieżka_do_obrazu_iso of=/dev/sdY

Gdzie podajesz w “if=” ścieżkę do obrazu pliku .iso, np. "if=/home/amaterasu/Pobrane/linux_mate_17.1_amd64.iso

PODANY PRZYKŁAD NIE JEST PRAWDZIWY, NIE WBIJAJ GO!

“of=/dev/sdY”, gdzie Y odpowiada literze danego dysku.

Jeżeli wszystko sprawdziłeś i jest dobrze, zatwierdź swoją operację, wciskając oczywiście przycisk “Enter”.

Ich ilość oraz oznaczenie znajdziesz za pomocą komendy “fdisk l” (oczywiście na sudo).

Zapewne wiesz, jak zainstalować system. Proszę przy okazji o zamieszczenie wyniku komendy:

sudo fdisk -l

 

zeton@zeton-desktop ~ $ sudo fdisk -l

Disk /dev/sda: 80.0 GB, 80026361856 bytes

Nie wiem czy w starych wersjach też ale w nowszym mincie jest w akcesoriach prosty program do nagrywania obrazów, poszukaj

Z powyższego wynika, że twój pendrive to /dev/sdb. Komenda powinna więc wyglądać jakoś tak:

sudo dd if=/ścieżka_do_obrazu_iso of=/dev/sdb

Nie mam pojęcia gdzie pobrałeś świeży obraz minta, więc ze ścieżka_do_obrazu_iso nie jestem ci w stanie pomóc. Podpowiem, że zwykły menedżer plików może wskazać ci właściwą.

 

Jego repozytoria leżą, więc programu bezboleśnie nie zainstaluje, a dd jest na pewno dostępne. Chyba, że mówisz o programie domyślnie instalowanym… :>

dzieki już nie trzeba przerzuciłem się na ubuntu studio .