Linux Mint na pendrive / a zainstalowane programy i spolszcz

Witam dzis zainstalowalem Linux Mint 10 na pendrivie i mam pytanie. Czy moge zainstalowac jakies spolszczenie tak aby po kazdym odpaleniu pendriva z linuxem bylo wszystko po polsku to po 1. a po 2 jak moge zainstalowac jakis program aby zostal zainstalowany na pendrivie i aby zostal jak w przypadku spolszczenia. Jest to 1 moj kontakt z linuxem nic o nim nie wiem wiec wybaczcie za te blache jak dlaniektorych pytania.

Sorry za brak polskich liter ale mam angielska wersje z Komputer swiat ;p

System uruchamia się w ramie czy z pendrive?

z pendrive i strasznie cicho jest glos , da sie cos z tym zrobic ?

BoN!3k , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

Sorry za brak polskich liter ale mam angielska wersje z Komputer swiat ;p

w dalszym ciagu czekam na odpowiedz

Zainstaluj polskie paczki językowe. Menu :arrow: Preferences :arrow: Languages

A jak to zrobisz czekam na zastosowanie się do mojej prośby.

Poza tym, to że masz system zainstalowany w innym języku w niczym nie przeszkadza żeby ustawić sobie polski układ klawiatury.

Nie wiem jak :wink: dopiero co zainstalowalem linuxa i 1 raz z niego kozystam i dlatego oczekuje pomocy :wink:

Jezeli zainstaluje te paczki zapisze mi sie to na pendrive i zostanie na sale ?

Jeśli system ładuje się po starcie do ramu to nie, jeśli z pena to chyba wiadomo że tak.

dobra, wszystko co robie na komputerze na tym linuksie sie nie zapisuje. nawet uklad klawiatury , godzina itp… da sie cos z tym zrobic ?

A na pewno masz zainstalowany ten system na pendrivie, czy może tylko masz tam obraz systemu i odpalasz go jako sesję live?

a więc tak. Użyłem programu z Komputer Świat USB Installer 1.8.1 wybrałem Ubuntu 10.10 obraz ISO i wziąłem pendrive… możliwe że masz jednak racje … Cóż robić ?

Jeżeli działa to wszystko w trybie live, to nic nie zrobisz. Po resecie wszystkie ustawienia będą się kasowały.

A dlaczego nie chcesz zainstalować systemu “normalnie” na dysku?

Ponieważ używam windowsa :wink: a Linux jest znacznie szybszy jeśli chodzi o internet i pobieranie plików . Chciałbym aby ustawienia przeglądarki mi się zapisywały ustawienia i język . To nie tak wiele ;p

Dobra część problemu rozwiązałem. :wink: Mianowicie zainstalowałem jeszcze raz linux mint 10 na pendrive ale wtedy nie przeznaczylem miejsca na działanie. a teraz wszystko cacy się zapisuje. Ale mam prośbę. Mógłby mi ktoś napisać dokładnie jak zainstalować Kadu ? na pendrive. Naprawdę jestem zielony ^^