Linux mint-nie można połączyć sią z netem przez wifi

(Gugulec7) #1

Witam... :smiley: mam problem z routerem wifi. Na systemie linux mint [laptop] gdy podłączam kabel to net działa. A gdy chce się połączyc przez wifi to siec się pokazuje ale po probie łączenia wyskakuje komunikat aby wpisać hasło. I tak ciągle a hasło napewno poprawne. co mam zrobić?

gugulec , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

(roobal) #3

Pytanie teraz tylko, czy pyta o hasło do sieci czy do bazy kluczy, a może o hasło administratora systemu. Jak możesz, to zrób zrzut ekranu, wrzuć do galerii i daj link do grafiki tutaj.

Pozdrawiam!

Z racji braku czasu na zainstalowanie czegoś normalniejszego też na laptopie mam Minta i czasami mam dokładnie ten sam problem. Pomaga restart routera.

(Gugulec7) #5

Tu jest link ze zrzutem ekranu: http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3406.

(roobal) #6

Czyli jednak pyta o hasło do sieci. Skoro nie przyjmuje hasła i Areh pisze, że u niego też tak bywa, to widocznie jest to jakiś błąd. Sprawdź poradę Areha.

Pozdrawiam!

(Gugulec7) #7

Ok, sprawdzę to. Ale po resecie mam go skonfigurować na linuxie, czy na windowsie?

Ale co chcesz konfigurować? Router podczas restartu nie gubi ustawień.

(Tomj) #9

też miałem taki problem ,wpisywałem hasło i nic ,okazało się że wybrałem złe ustawienia sieci,przejrzyj wszystko dobrze :slight_smile:

(Gugulec7) #10

Sprawdzałam te szyfrowania, hasło i nic. Dzięki, ale skorzystam z rady Areha :wink: .

(roobal) #11

Tylko uruchom ponownie router, nie resetuj go :slight_smile:

Pozdrawiam!

(mati75) #12

Jaki mint? Bo mi wygląda na wersję 5 i tam się takie cuda zdarzają.