Linux na jedenym koncie!

Chce zrobic żeby na jednym koncie w komputerze był Linux a na drugim Windows!Mam teraz normalnie windowsa a chce zainstalować Linuxa! I żeby był na jednym koncie Linux a na drugim Windows!Jeżeli nie wiecie o jakie konta mi chlodzi to o takie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/edb … f89be.html tutaj jest przedstawione jedno konto a ja chce 2 - na jednym Windows a na drugim Linux!

Czy istnieje taka możliwość??Jak tak to jak to się robi??I czy to jest bezpieczne!?

Nie, nie istnieje taka możliwość aby zainstalować linuxa do konta w windowsie.

Jak już to możesz osobno na innej partycji/HDD

będziesz miał trochę inna tabelkę ale idea zostanie zachowana, będzie do wyboru windows i linux… to tak najogólniej ale użyj forumowej szukajki i będziesz miał pełno informacji…

Co to znaczy??Możesz mi napisac jak się robi ta partycję lub linki z forum do tego!

rudakita wydziel miejsce na dysku np. partion magic’em. Nie rób partycji tylko wydziel miejsce. Potem zainstaluj na tym wolnym miejscu linux’a.

Podczas ładowania systemu będziesz miał czarno-białe pole z wyborem systemu.

:slight_smile:

Jest płatny czy bez płatny??Skąd mogę go ściągnąc!

Złączono Posta : 13.10.2006 (Pią) 13:44

A czy jak zrobie to miejsce to nic się nie pogorszy z moim systemem Windoes!Np.Gorsza grafika!??

dobra rada:

daj sobie spokój z Linuksem.

nie jest dla leni, a Ty bynajmniej leniem jesteś, skoro nie umiesz sobie wyszukać podstawowych informacji (tak trudno wpisać w google.pl Partition Magic? - OMG).

strach pomyśleć co się później będzie działo.

do Linuksa trzeba dorosnąć :wink:

każdy instalator linuxa sam wydzieli sobie przy instalacji miejsce z istniejącego dysku tylko go zdefragmentuj najpierw!

najłatwiej …poszukaj!

Podczas instalki łinux sam utworzy partycję dla siebie.Cztaj tylko uważnie polecenia.Życzę powodzenia :slight_smile:

a co ma piernik do wiatraka ? nic się nie zmieni.

Chodiz mi o to bo źle opisałem nazwe tematu!Chodzi mi o to że jak wejde do konta LInux to bedzie się od razu linux wyświetlał!A jak do Windows to Windows!

Oczywiście LInux i Windows to nazwy kont!

Jak to zrobić??czy tak jak napisaliście??

Tak

Przy instalacji skonfigurujesz gruba lub lilo

rudakita napisałem Ci. Jak zainstalujesz Linuxa to jego botloader (grub/lilo) wykryje Ci 2 systemy. Wybierasz jakiś i tyle. :slight_smile:

Jak??

a tak : http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kon … Szukaj&lr= :stuck_out_tongue: :twisted:

zainstaluj najpierw linuksa, poźniej wejdź na forum tej dystrybucji, z której korzystasz i tam będziesz miał wszystko opisane.

edit.

poza tym wątpie byś zainstalował sobie linuksa, bo tam trzeba też trochę samemu myśleć i korzystać z google. właściwie to mam obawy czy czasami sobie czegos nie skasujesz przy próbie tworzenia partycji pod linuksa. musisz przede wszystkim wiedzieć ile miejsca dać na swapa a ile na inną/inne partycje. jeżeli mimo wszystko dalej zamierzasz instalować linuksa to wejdź na tą stronę http://jakilinux.org/ i po prostu czytaj.

Przy instalacji będziesz już miał gotowe wpisy (w większości popularnych dystrybucji), możesz zmienić sobie nazwy, kolejność bootowania i czas oczekiwania. Jak nic nie zmienisz to też będzie. Jak juz się oswoisz z linuksem to skorzystaj z opisu który znalazł Myszak.

Nie da się tak zrobić, musisz użyć bootloadera (lilo, grub), czyli nie będą to nazwy kont w Windzie, ale nazwy systemów operacyjnych do wyboru

Cóż, najwyżej nie odpalisz Windows, skasujesz (sformatujesz) sobie partycję, nie tą co trzeba, komputer wybuchnie, … :lol:

Ej… A czy nikt z was, o-wielcy-geniusze-pastwiący-się-nad-głupim-lamerem nie słyszał nigdy o takiej magii jak emulator? Bo ja słyszałem kiedyś, że i linuxa można odpalić pod windowsem jak i windowsa pod linuxem. Mimo wszystko, szczerze wątpię w to, że niedoświadczony urzytkownik skonfiguruje sobie tak system, nawet z dobrym tutorialem.

A wielkich mistrzów hakerów odsyłam do dystrybucji Linuxa (zbudowanej chyba na Kororze), która normalnie na czterech ścianach kostki wyświetlała cztery pulipty (oczywiście jest to full 3d, można oddalać, zbliżać, dowolnie obracać, przenościć pliki, etc), a po pewnych przeróbkach na jednej ze ścianek wyświetlał emulowanego windowsa, z zachowaniem wszystkich opcji, takich jak przenoszenie plików z pulpitu na pulpit (z WINDY NA LINUXA!)…