Linux na laptopie LG

poszperałęm troche na stronkach linuxa i dowiedziałem sie że instalacja linuxa na tego typu sprzęcie może przysporzyć troszke problemów, poczytałem troszke o różnych dystrybucjach i wybrałem 3 ubuntu ( sciągam właśnie live CD) mandriva oraz suse , czy ktoś sie orientuje, czy mój sprzęt poradzi sobie z tymi systemami, lub czy one poradzą soebie z moim sprzętem :mrgreen: w sumie kiedyś miałem mandrive 2005 i miałem w tej dystrybucji taki problem że z konta użytkownika nie mogłem nic zapisać na partycji windowsa (fat 32, ntfs) i w sumie nie wiem czym było to spowodowane, spod roota mogłem , jednak już pod rootem nie mogłem sobie nadać takich uprawnień :? wtedy nie miałem neta w szczecinie więc moja przygoda szybko sie skończyła ale myśle że warto do tego powrócić :smiley:

z tego co ja czytałem, to ubuntu jest całkiem przyjazny w połączeniu z laptopami, niemniej jednak niemiałem nigdy styczności :frowning: ale sądze, że obejdzie się bez większych problemów

Proponuje zainstalować mandrivę 2006, w porównaniu z wersją przejściową mandriva 2005 LE pomiędzy mandrake a mandrivą, wiekszość błędów zostało poprawionych , więc nie widzę problemu, instaluj śmiało, ja Ci polecam Mandrivę ,

zeby zapisywac na partycjach windozy, musisz nadac prawa konkretnemu userowi.

co do ntfs, to raczej nieda rady;) chyba ze sie duuuzzzoooo zmienilo:)

przeczytaj uważnie próbowałem z root’a nadać takie uprawnienia ale nie szło tego zrobić, ustawienia niechciały sie po prostu zapisać :expressionless: trudno, miejmy nadzieje, że teraz sie uda :mrgreen:

Bo uprawnienia do tego nadajesz w pliku /ect/fstab poprzez nadanie odpowiedniego uid i gid.

to zmienia postać rzeczy :slight_smile: szkoda że wtedy neta nie miałem :frowning: bo bym teraz nie musiał reinstalki robić :roll: