Linux na laptopie z pre-instalowanym Windowsem 8.1

Witam, jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o Linuxa, ale prawdopodobnie w najbliższej przyszłości będę musiał z niego korzystać. 

Czy na laptopie z pre-instalowanym Windowsem 8.1 będę mógł sobie zainstalować Linuxa (nie zamiast, ale obok Windowsa)? Pewnie mógł będę, ale czy to będzie wymagało dużo kombinowania? Chodzi mi konkretnie o ten model: http://www.x-kom.pl/p/268028-notebook-laptop-156-acer-v3-574g-i7-5500u-8gb-240-win8-gt940m-fhd.html 

Musisz zrobić backup najważniejszych danych tak na wszelki wypadek :), zrobić defragmentacje, wejść w panel sterowania w zarządzanie dyskami i zmniejszyć partycję tak by było z 20gb lub więcej wolnego miejsca dla linuxa. Później zasysasz Ubuntu czy opensuse (dobre na poczatek) i rufusem wypalasz USB. Uruchom ponownie zmiana bootowania na USB i uruchomi się linux… A dalej to next next next itd :wink: jak to przy instalacji.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Jeśli wybierzesz dystrybucję z graficznym instalatorem GRUB skonfiguruje się sam, po prostu przy uruchomieniu będzie menu wyboru systemu.