Linux na telefonie z androidem

Witam. Czy próbował ktoś instalować  Linuxa na telfonie z Androidem? Czy działa to wtedy jak telefon? Da się z tego dzwonić?:wink:

android to przecież linux, a tak po za tym to nie ma portu linuxa na każdy telefon, jedynie co to słyszałem o Nexusach że niby jest dostępny ubuntu ale to tyle.

Wiem , że android to linux.

Witajcie. No niby tak, a niby nie. Android nie jest do końca linuxem (chociaż owszem - jest stworzony na jego jądrze). Ale to tak between. Linuxa można zainstalować na prawie każdym urządzeniu mobilnym z androidem, jednak nie będzie to główny system, a po prostu emulator. Do tego potrzebne będzie urządzenie z dużymi możliwościami obliczeniowymi i dość pojemnym RAM-em. Codo aplikacji - znajdźcie sobie na GooglePlay Store.

Co do samej możliwości dzwonienia z takiego “wynalazku” to nie wiem sam. Jak wcześniej wspomniał kolega IHusky, Canonical (ubuntu) wypuścił wersję swojego systemu na urządzenia mobilne, więc u nich może coś takiego jest. Jednak najprawdopodobniej jest to typowo do urządzeń mobilnych, gdyż w repo Ubuntu czegoś takiego nie znalazłem.