Linux nie chce się zainstalować

Witam.

No więc tak: stworzyłem bootowalnego pendrive’ a z Ubuntu 16.04 64 Bit i kiedy włączam w biosie boot na pendrive i kiedy wyświetla się na sysLinux itp. nie wczytuje się dalej.

Płyta główna: GIGABYTE GA-M61PME-S2

Wersja BIOSu: F4

W jakim programie robiłeś tego pendrive?

Najlepszym i najprostszym programem do tego jest RUFUS  (oczywiście mówimy o pendrive robionym z poziomu Windowsa).

Napewno zadziała.

Sprawdź sumy kontrolne i jeszcze raz stwórz bootowalnego pendriva.

Możesz użyć tego programu:

Linux Live USB Creator

Używałem rufusa portable, i Linux USB Live Creator, dalej nic, poza tym wyskakuje że nie ma boot

może to jakaś nagroda “” od MS bo też nie mogę zainstalować linuxa cóż “jeden by wszystkimi rządzić”

Co masz na myśli?

@Veteranus może jakaś aktualizacja win 10 blokuje próbę instalacji innego systemu niż ten cudowny""

jeśli masz Uefi, to wyłącz opcję Secure boot

Chyba na Win XP nie pobiera się Win 10

Mam standardowy BIOS

Nie pokazałeś co dokładnie się wyświetla więc jak ktokolwiek ma dojść do tego w czym błąd? Zrób fotkę monitora jeśli nie chce Ci się przepisywać.
 

@rjakrower co ma aktualizacja windowsa do startu kompa z pendrive’a? Nic…

Wyświetlają się takie komunikaty:

Verifing DMI Pool Data…

SYSLIUX 6.03 EDD 2014-10-06 Copyright © 1994-2014 H. Peter Anvin et al

Failed To Load ldlinux.c32

Boot failed: please change disks

 

Spróbuj przygotować nośnik za pomocą Win32DiskImager/ImageWriter oraz sprawdź sumy pobranego obrazu.

Nie pobrałem jest z płytki CHIP

Sformatuj pendrive na FAT32 i wrzuć obraz Unetbootinem.

Unetbootin nie jest już rozwijany, Tuxboot jest następcą Unetbootin:

http://tuxboot.org/about/

Sformatuj pendrive Windowsem na fat32 i użyj Universal USB Installer (na Windows). Miałem taki błąd jak używałem Unetbootin ale jak zacząłem używać Universal USB Installer to nie miałem takiego problemu. Jeśli to ci nie pomoże to użyj po prostu płyty DVD, nie kosztują dużo.

Pod windowsem to tylko “Rufus”

Nie zawsze. Przy różnych dystrybucjach muszę wspierać się różnymi rozwiązaniami, np. ImageUSB lun unetbootin.

Ale działa. W każdym razie dobrze wiedzieć. Nie wiedziałem, że unetbootin nie jest już rozwijany.

Skąd masz takie informacje?

Na stronie, którą podajesz Tuxboot jest z roku 2014 a Unetbotin:

https://sourceforge.net/projects/unetbootin/files/

z maja 2016, więc jak to się ma do Twojego stwierdzenia?

Użyj Universal USB Installer. Powinien działać, a jak nie to się z tym nie męcz i kup płytę DVD (lub użyj innego pendrive). I nie, pod Windowsem nie tylko Rufus.