Linux nie widzi mi partycji ntfs

sudo apt-get install ntfs-3g

sudo ntfs-3g /dev/hda1 /media/windows

sphinx cofnij się na poprzednią stronę i obejrzyj 1-szy scren. Być może on nie ma tego katalogu lub jest on zajęty.

Boro Casso czy masz ten kat. /media/windows? Czy jest on pusty czy coś w nim jest? Punkt montowania dla partycji możesz utworzyć gdziekolwiek jak pisałem wyżej nawet na pulpicie.

sphinx nic z tego nie moge wpisać tej pierwszej komendy bo wtedy linux pobiera coś z netu a ja jeszcze w linuxie go nie mam.

Niby znalazłem instrukcje jak go zainstalowac ale nic z niej nie kapuje

oto link do niej http://www.newsreader.pl/alt-pl-regiona … linux.html

hmm jak jeszcze wszystko widzialem (o opcjach mowie) to ja sobie wchodzilem w system (to na tym pasku tam) i potem administracja i potem dyski wspoldzielace (albo jakos tak) i potem pojawialo sie okienko z zapytaniem czy chce miec dostep do partycji windows… ja mu ze tak no i wowczas pobieral z neta pakiety i wowczas wszystko widziane juz u mnie bylo. jak klikalem na komputer to wtedy widzialem partycje windowsowskie i linuxowe (fakt nie mozna zapisywac na prtycjach windowsowskich) i moglem korzystac. jesli to pomoze to sie ciesze jesli nie to sorry tez jestem nowiciusz i wogole w sumi eise nie powienienem wypowiadac.

na pierwszym screenie widac ze nie moze utworzyc /media/windows bo juz istnieje

na problemy z netem zaloz osobny temat

ntfs-3g mozesz zainstalowac tez bez internetu, tzn. musialbys pobrac odpowiednie pakiety pod windowsem i pozniej skopiowac na partycje z linuksem i zainstalowac ale to chyba gra nie warta swieczki

zainstaluj najpierw neta a do tego czasu nie bedziesz mogl zapisywac na ntfs

a co do odczytu z tej partycji to podaj co dostajesz po komendzie:

fdisk -l

i co masz w pliku /etc/fstab

Zainstaluj:

sudo apt-get install ntfs-3g

sudo apt-get install ntfsprogs

Do /etc/modules dodaj wpis fuse.

Musisz mieć utworzony pusty katalog np. /media/windows

U mnie jest /media/sda6.

Wpis w fstab mój wygląda tak:

/dev/sda6 /media/sda6 ntfs-3g user,defaults,auto 0 0

Twój trochę skoryguj.

I na końcu w konsoli mount -a.

Tutaj masz jeszcze trochę o tym.

PS. Po ostatniej linijce w fstab daj enter. Pozdro :slight_smile:

No dobra mam neta w linuxie (kupiłem ruter)

Teraz co mam robić ?