Skopiuj skompilowane oprogramowanie (wszystkie pliki z rozszerzeniem *.so) z katalogu build/release-linux-x86_64/oax do systemowego katalogu /usr/lib/openarena/baseoa/pak6-patch088
W telegraficznym skrócie: pobrałeś patcha (albo bibliotekę), skompilowałeś i dorzuciłeś do aktualnie istniejącej instalacji Openarena.
Tak więc strachu wielkiego nie ma - poza samym patchem, który skompilowałeś. Ale jego przejrzenie wymaga znajomości kilku języków programowania. Zasadniczo OK, na przyszłość staraj się nie kopiować bezmyślnie poradników z internetu. Zanim cokolwiek zrobisz, zawsze możesz wpaść tutaj i zapytać.
Znaki “&&” oznaczają, że polecenia wykonywane są jedno za drugim.
A GitHub to miejsce, w którym każdy może opublikować swój soft oraz pracować nad kodem innych użytkowników. Takie jedno wielkie repozytorium z oprogramowaniem
W twoim przypadku:
Git pozwala Ci ściągnąć źródła tego programu. Ze źródeł pewien program buduje pliki zrozumiałe dla twojego komputera. Źródła są w postaci czytelnej dla człowieka.
Prosto i na temat:
Git to jeden z rozproszonych systemów zarządzania wersjami. Być może jest to pierwszy taki rozproszony system, lub jeden z pierwszych. Pozwala on programistą współtworzyć oprogramowanie, a także odpowiednio je oznaczać.
Bardziej ściśle:
Git pozwala rozwidlać źródła programów, scalać zmiany wielu programistów, tagować je (np. ten stan programu będzie oznaczony jako wersja 9.1.1), pracować programistom niezależnie i porządkować ich pracę (również poprzez pomoc w nanoszeniu zmian programistów na wersje tego samego programu, lecz zmienione przez innych programistów), itd.
Jeśli nie jesteś programistą, to pierwsza odpowiedź Cię zadowoli.
Drugie polecenie wykona się tylko i wyłącznie w przypadku, gdy pierwsze z nich (to przed &&) nie zwróci kodu błędu. Do wywołania poleceń jedno po drugim bez weryfikacji kodu wyjścia pierwszej komendy używa się ;