Linux Porteus nie zapisuje ustawien

Witam. Używam dystrybucji Porteus startując go z pendriva i bardzo mi odpowiada ale niestety nie zapisuje danych. Po restarcie caly system znowu jest czysty…

Po wlaczeniu komputera wybieram “Copy to ram” Bo uzywam go z pendriva i tak jest najlepiej.  System nagrałem programem UnetBootin i wpisalem tam plik zapisu 500Mb??? Może nie potrzebnie i to przez to ale wątpie

Ustawiłem plik zapisu według instrukcji przedstawionej tutaj http://ecg.vot.pl/?id=porteus i zapisuje go na pendrive.

Jednak po uruchomieniu komputera znowu wybieram “Copy to ram” i system jest pusty. Nie ma nawet historii w przeglądarce więc jest to dość irytujące. Więc moje pytanie. Jak zrobić żeby wszystko się zapisywało?

Da się to coś uruchomić nie wybierając opcji “copy to RAM”? Jeśli tak, to czy wtedy też dane nie są zapisywane?

Jest inna opcja nie pamietam jak sie nazywa ale i tak jest to samo. Pozatym nawet przy tej opcji raczej dane powinny sie zapisywać po to jest ta opcja. Jakieś rozwiązanie musi być. Jest o tym sporo ale na angielskich forach i nie bardzo rozumiem

… jeszcze tylko 6 dni to 10-tego.

Nie każda dystrybucja potrafi zapisać swój stan na pendrive. Copy-to-ram nie służy do zapisywania, to jest tylko skopiowanie systemu do RAM żebyś mógł odłączyć pendrive w trakcie działania i podłączyć coś innego, dzięki copy-to-ram system będzie kontynuował działanie. Wiem że na pendrive potrafi ustawienia zapisać puppy linux i odpowiednio nagrane Ubuntu wraz z pochodnymi. A czy potrafi to Porteus, nie wiem.

Pozostawie to bez komentarza bo to kwalifikuje sie pod ostrzeżenie za złamanie regulaminu.

 

 

Faktycznie wybrałem drugą opcje jeszcze raz utworzyłem plik zapisu i jakoś zadziałało. Teraz jest wszytko jak należy