LINUX Poszukuje odpowiedników programów

Poszukuje odpowiedników programów ccleaner,allplayer,winamp … etc. pod LINUX’a ubuntu Prosił bym o kontakt mailowy **********

Z góry dzięki za pomoc

http://7thguard.net/files/zamienniki.html

oktawian69 , skoro prosisz o pomoc na forum, to tutaj czekaj na odpowiedź.

Maila ukryłem.

CCleaner jest niepotrzebny, zamiast AllPlayer’a polecam VLC Media Player lub MPlayer + QNapi do pobierania napisów ale musisz najpierw odblokować belkę systemową tym poleceniem:

gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "['all']"

Winamp to Banshee / Rythmbox / Clementine lub w ostateczności Amarok (w ostateczności bo wymaga zainstalowanych bibliotek KDE).

http://ninite.com/linux/

Szczerze nie testowałem, wersji na Linuksa ale spróbuj :slight_smile:

Skype - Bierz (Komunikator głosowy)

Adobe Flash plugin - Bierz (Flash)

OpenOffice - NIE Bierz (Masz LibreOffice)

The GIMP - Bierz (Według mnie najlepszy edytor zdjęć)

VLC - Bierz (Świetny odtwarzacz wideo i muzyki)

Banshee - Już masz (Jeśli posiadasz Ubuntu 11.04) (Odtwarzacz muzyki)

Restricted Extras - Bierz (Niezbędna paczka kodeków)

Dropbox - Bierz (O wiele lepsze od Ubuntu One)

AIR - Bierz (Może się przydać)

Wine - Bierz (Bez niego nie uruchomisz plików .exe)

Tych co nie używałem nie komentowałem :slight_smile:

Polecam: Niezbędnik użytkownika Linuksa - zamienniki z Windows oraz Ulubione programy pod Linuksa

W Linuksie trochę śmieci też się znajdzie (/home, /etc, /var/log, pliki przeglądarki, pliki tymczasowe itp.), a do ich usuwania można użyć BleachBit.

Pozdrawiam!

Jako zamiennik Winampa polecam Audacious. Tyle, aby zobaczyć Winampo-podobny interfejs wystarczy przełączyć (Widok->Interfejs->Winamp Classic Interface).

Do oglądania filmów na Windowsie jak i Ubuntu polecam VLC, ale w sumie może CI też w ostateczności wystarczyć ten co masz po instalacji.

Większość potrzebnych programów masz już praktycznie na Ubuntu - pogrzeb sobie w Centrum Oprogramowania i być może jeszcze znajdziesz coś dla siebie.

Tutaj zaglądałeś?: twoj-system-czyli-programy-jakich-uzywasz-jakie-lubisz-t112969-270.html

Dodałem ostatnią notkę.

Jako zamiennik CCleaner możesz użyć Ubuntu Tweak.