Linux - skąd sterowniki do Nvidia i Intela

Witam, przychodzę z zapytaniem, skąd mam pobrać łatwo sterowniki do nVidia i intela.
Dystrybucję, jaką teraz używam to Ubuntu LTS 22,0.
I co zrobić, jak gry się tną? Przy dobrym sprzęcie sprzed ponad roku.
Na Windows wszystko śmigało jak miło a na linuxie się tnie
proszę o wsparcie :slight_smile:
Pozdrawiam Serdecznie!

LAPTOP ACER NITRO 5

Dysk SSD 512 gb m2.
Gb ram 16.
5-10300H CPU @ 2.50GHz × 8
1660ti 6 GB.

Prawdopodobnie gry działają ci na grafice Intela.
Wejdź w aktualizacje, włącz „Zastrzeżone sterowniki urządzeń (z ograniczeniami)”, czy jak to oni tam teraz nazywają, wyszukaj dodatkowe sterowniki i zainstaluj tę własnościowe od Nvidia. Po zainstalowaniu i zatwierdzeniu wymagany jest restart.
W programach pojawi się panel sterowania Nvidia.
W ustawieniach profili należy ustawić NVIDIA Performance i zatwierdzić. Restart i niech moc będzie z tobą.

Są tam jakieś wtyczki, żeby potem się przełączać z zasobnika bez wylogowania z sesji. Ale prawdę powiedziawszy nie pamiętam jak to się robiło, a jestem zbyt leniwy żeby szukać. Dawno już Ubuntu się nie bawiłem, Mint jakoś lepiej działa i niema tego potluczonego menu z lewej.

1 polubienie

Słuchaj życzę ci jak najlepiej pomogłeś mi bardzo już widzę różnice jak odpalam youtuba że filmy chodzą płynie i nie ma takiego odczucia obciążenia przy muzyce lub oglądania materiału gdzie kursorem się jechało po pulpicie takie klatkowanie czułem
WIELKIE DZIĘKI!

Możesz też dodać repozytorium ppa graphic-drivers, żeby mieć najnowsze sterowniki Nvidia.
https://launchpad.net/~graphics-drivers/+archive/ubuntu/ppa
Zobacz na stronie nvidia.pl jaką aktualnie wersję sterowników proponuje dla twojej karty i taką zainstaluj z ppa.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.