Linux stawianie serwera windowsowego na linuksie

Witam! Mam taki problem, ze gdy na wine postawię sobie serwer takiej jednej gry, która wyswietl ami komunikaty w okienku terminalu uprzednio plując, ze nie może się połączyć z XServer i bym sprawdził jego konfiguracje, a ja przecież ten serwer stawiam sobie na zdalnym vps’ie i nie mam zamiaru mieć cały 24 godziny na dobę włączonego kompa więc chcę zamknąć terminal i gdy go zamknę wyłącza mi się również ten serwer. Próbowałem zrobić przekierowanie komunikatów na /dev/null i to nic nie daje Próbowałem go odpalać na screenie i to nic nie daje próbowałem go odpalać z parametrem & na końcu i to nic nie daje. Ktoś coś? Podkreślam, ze robie to z manjaro wyposażonego w gnome 3.18, jądro 4.4.1-2, a mój zdalny vps to debian 8 jessie 64 bits, jakieś jądro 2.6.32.42-stab111.12 uruchamiane z sieci ovh.

Dodam jeszcze, ze kolega z windowsa i putty po uruchomieniu screen, odpaleniu serwera i zamknięcia putty w jakiś sposób uruchomił ten serwer tak, ze się nie zamknął, więc działa. Ale chciałbym mieć możliwość zrobienia tego z poziomu linuxa, bo kto wie, czy nie będę musiał czegoś zmienić w konfiguracji?

Pytanie: 

Odpalając program w screenie, detachujesz sesję? Tj. odpalasz sobie:

screen -> uruchamiasz serwer -> klikasz na Ctrl +a+d -> na konsoli powinno ci wyświetlić iż sesja wisi sobie pod [tu wstaw liczbę] pidem. 

(detached from 2096.pts-0.vpsxxxxx)

Dobra, w putty wystarczylo po prostu po chamsku je zamknąć. Dzięki za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie. Da się coś wykonać jeszcze tym procesem 2096? jakieś kill -s komenda PID? Tak to się chyba w shoudcascie robiło.

no i sie okazało że te 2096 to nie jest PID, bo ich jest aż 4. 1041, 1048, jakiś jeszcze i 2099

Lista uruchomionych screenów:

screen -list

Przywrócenie “aplikacji” z trybu w tle (detached) do okna:

screen -R PIDSCREENA

Jeśli któryś że screenów jest “active” użyj komendy:

screen -d

Wybacz za brak komend w “CODE”, pisze z telefonu.

Da się jakoś je wyłączyć? Przynajmniej te, które nie są już uruchomione?

Da się:

screen -X -S PIDSCREENA quit

Jednakże lepiej jest przywracać okno uruchomionej aplikacji poprzez screen -R i wyłączenia jej komendą (jeśli ją posiada) jak np. stop, exit, quit.

Heh, nie wpadłem na to. Dzięki.

Nie śledziłem całego tematu, ale może zamiast uruchamiać wine normalnie, to uruchom wineconsole z backendem ncurses.