Linux, Ubuntu, Antywirus

Mój GIF jest animowany i widać ruch.

Pole wyboru jest granatowe na czarnym tle. Czyżbyś miał monitor, który słabo wyświetla kolory?

@anon41799040 i @saturno chyba powinniście do tej dyskusji założyć osobny temat ale decyzja i tak
należeć będzie do moderacji :grinning:
Jak dla mnie nie ma nic wspólnego z tematem który założył @Garoz.

@anon41799040
Monitor mam dobry.
Twój gif musi być popsuty bo testowałem go na dwóch przeglądarkach internetowych i kilku programach graficznych po ściągnięciu pliku na dysk. Możliwe ze plik został popsuty (zoptymalizowany) po wgraniu go na stronę hostingową.
Widać tylko ruch kursora myszy od dołu do góry ekranu.

@D35CART35 połowa postów w tym temacie nie jest ściśle na temat.
A wszystko zaczęło się od tego jak w temacie o Ubuntu zaproponowałeś Debiana. To właśnie wtedy inni użytkownicy zaczęli licytować się na inne dystrybucje.

Ten gif u mnie działa. Może to faktycznie problem z kolorami u ciebie?
Jaki kolor ma ta sukienka? :smiley:

Zrobiłem negatyw i podbiłem kontrast. Wyraźnie widać linię “wyboru”:


Spróbuj też nic nie robić po uruchomieniu obrazu. Po upływie 10 sekund system powinien sam wystartować.

Menu jednak działa tylko muszę mocno rozjaśnić monitor!
Nigdy wcześniej nie musiałem tak robić na żadnym Linuksie więc byłem pewny że nie działa.

TL;DR, Starzy wyjadacze powiadają, że najlepszy antywirus to ten zainstalowany między ekranem, a oparciem fotela :slight_smile:

ale skoro chcesz mieć kompa tylko do neta i spotify to po co instalujesz takiego kloca jak ubuntu? Nie lepiej coś minimalistycznego na maxa? Np. slackware?

Z tych co mi tu polecono po odpaleniu z Pendrive-a tylko w Ubuntu działa Asus USB BT400. Czy w ogóle ktokolwiek przeczytał tu, że pisze o tym po raz nie wiem który??

Precyzując:

Arch nie jest na Debianie. Arch to samodzielne distro.

Slackware jeśli dobrze pamiętam ma dość stare pakiety i dla nowicjusza wszystko w nim będzie pod górkę. Lepiej wybrać coś opartego na Debianie (paczki deb) lub RH (paczki rpm).

Jeśli chodzi o środowisko, to prawie w każdej dystrybucji można instalować cokolwiek - gnome, mate, cinnamon, lxde, xfce, kde itd.

Z Firefox Dev może być problem spolszczenia, że magicznie działa za dwa dni po aktualizacji wersji przeglądarki i wersji spolszczenia (a tak to nie reaguje na żadne zmiany w about:config / plikach systemowych archa dotyczących języka). Być może to był błąd wersji Firefox Dev 59b5 i szybko poprawili w b7.

To znaczy ze linuks jest az tak uposledzony? Dla mnie wybieranie ubuntu to lepiej juz miec windowsa, skoro masz sprzet ktory nie dziala prawidlowo na linuksie to wroc na windowsa ewentualnie go sprzedaj i kup taki co dziala normalnie na linuchu i wgraj porzadne distro a nie ten ubuntu xD

Kilka dni prób różnych dystrybucji między innymi Mint na Debianie i ostatecznie Mint na Ubuntu z Cinamon 18.3 wygrał. Wszystko działą idealnie, interfejs mozna zrobić prawie jak w windows 10.

Nie wiem co tak gnoicie to Ubuntu, na którym sprzet działą najlepiej i cały linuks dla laików najlepszy. Mint na Debianie co wkurzało to znikanie ikonek programu, np. Spotify, Geary. Mint na Ubuntu działą najlepiej, a kwestia GUI to tak jak dyskutowac czy mi się pdoba samochód pomarańczowy czy czarny lub brunetka czy blondynka. O gustach takich się nie dyskutuje. Nie zmienia faktu, że ten linuks działą najlepiej tak jak Ubuntu zwykłe ze swoim podstawowym interfejsem w wersji LTS, aktualnie 16.04.3.

Co do sprzetu to z grafikami AMD najnowszymi trzeba umiec wgrac sterowniki, Mint do NVidi często przez swój menadżer wykrywa sterowniki, tak pisza na innych forach. Ja miałem Radka RX 460 i Mint wtedy 18.2 nie działał na nim.

Zrzut z informacji Minta o systemie:

Da sie w tym Mint i cinamon czy jak to się zwie ustawic, zeby np. Spotify się chowało do ikonki w zasobniku koło zegarka na dole po kliknięciu minimalizuj chociaż??