[Linux][Ubuntu][VPS] Własny serwer pocztowy oraz konfiguracja stref DNS

Mam wykupiony VPS z zewn. IP (Ubuntu) oraz domenę. Domenę przekierowałem na darmowy FreeDNS i tam mogę konfigurować strefy DNS. Chcę:

  1. mieć własny prawidłwo skonfigurowany serwer pocztowy (aby inne serwery nie odrzucały mojej poczty) z możliwoscią sprawdzania poczty po zalogowaniu się użytkownika SSH( np. poprzez mutt). Nie mam serwera www, i na razie go nie planuję, niemniej jak trzeba zainstalować bazę danych to zasoby serwera powinny wystarczyć.
    Poczta będzie dla max. 10 userów z dopuszczeniem opcji iż jeden user ma kilka kont pocztwowych.
    Proszę również o wskazówki jak tworzyć konta mailowe typu : ania@mojadomena.pl, adam@moja domenta.pl itd.

  2. mieć skonfigurowaną domenę aby wskzywała na mój serwer (bodajże rekordy MX).

Będę wdzieczny szczegółowy za:

  • tutorial lub za szczegółową wypowiedź w temacie oraz
  • dodatkową porcję teorii na temat DNS i poczty.

Dzięki.

Jeden tutorial tu nie wystarczy. Jeśli chcesz to zrobić sam i dobrze, poczytaj najpierw jak działa Postfix, Dovecot, potrm zabieraj się za tutoriale.

Podstawienie Postfix, Dovecot to nie lot w kosmos, ale bez odpowieniej wiedzy szybko staniesz się celem ataków nie tylko spamerów.

Ewentualnie zleć to komuś.

Podpowiem tylko: Postfix, Dovecot, MySQL, Amavis, Spamassassin, SPF, DKIM, DMARK, RBL, postscreen, revDNS.