Linux w wersji Live z obsługą GTX 1080

Witam, która wersja Linuxa obsługuje po uruchomieniu z wersji Live najnowsze k. grafiki nvidia?

na live żadna. Jednakże wątpię, żeby jakakolwiek mogła ją obsłużyć w pełni. Może sterowniki własnościowe będą obsługiwały, ale nie spodziewałbym się po nim cudów.

@up nie chodzi mi o to by w pełni obsługiwała ale tylko wyświetlała rozdzielczość 1440p. Póki co w ubuntu jak i mint grafika jest “softwareowa”.

Bo taka będzie.

Własnościowy sterownik trzeba doinstalować, jeśli chcesz mieć wyższą rozdzielczość to powinien to obsłużyć

 

Manjaro powinno obsługiwać z LiveCD twoją kartę ponieważ posiada sterownik 367 który obsługuje twoją kartę, a co do kalekiego działania sterownika marcin1510 nie wypowiadaj się jak nie sprawdziłeś chociaż tej informacji, bo działa bardzo dobrze.

nie korzystam z manjaro, próbowałem kiedyś ale szybko zrezygnowałem. Nie wszystkie dystrybucje posiadają zainstlowane sterowniki własnościowe (np. ubuntu). Napisałem to z tej perspektywy. Fajnie że mnie poprawiłeś, nie musiałeś od razu rzucać we mnie takimi frazesami.

Antergos, taki łatwy Arch. http://www.dobreprogramy.pl/Dzieki-tej-dystrybucji-juz-nigdy-nie-spojrze-na-Linuksa-tak-jak-kiedys,Blog,72363.html   W czasie instalacji nie zaznaczaj własnościowych sterowników. Po instalacji, tam jest chyba  program Pamac do zarządzania pakietami, zaktualizuj system itd - restart. Ściągnij  sterownik stąd  : http://repo.herecura.eu/herecura/x86_64/   nvidia-bede-370.23-2-x86_64.pkg.tar.xz.

Odpal tego Pamac i po prawej u góry masz menu i zainstaluj pakiet lokalny(albo jakoś tak)   …Restart i napisz czy zadziała… a i polecam przy wyborze KDE(Plasmę)…:slight_smile: AA doczytałem, że LIVE

Nie wiem po co ci sterowniki do takiego mocnego gtx na liveCD, jak i tak nic z nim nie zrobisz…

Może koledze siadł dysk i do zmiany chce pojechać na LiveCD.

A może najzwyczajniej ma Windowsa, a Linuksa potrzebuje odpalić raz na jakiś czas.

Do neta noveau wystarczy, w gry na liveCD bez dysku nie pogra

Doczytaj, najprawdopodobniej autor tematu ma monitor z jakaś wysoką rozdzielczością i na noveau nie umie jej ustawić. Popracuj na nienatywnej rozdzielczości LCD to zobaczysz co to za problem. 

Pracowałem :wink: I powiem tak, złej baletnicy, przeszkadza i rąbek u spódnicy.