Linux & Windows jak je polaczyc

(Paker) #1

witam, mam takie zapytanie, mam zamiar na kompie miec 2 systemy, Linux Debian i Windows XP, i teraz tak:

mam xp zainstalowanego, chce doinstalować Debiana,

http://www.debian.org/releases/stable/debian-installer/

które wybrać i sciagnac??i czy musze jakos skonfigorowac xp-ka zeby dzialal poprawnie, na xp bede pracowal tylko wtedy gdy bede cos potrzebowal a na debianie nie bede mogl z innych powodow, np: brak jakiegos programu ktory jest na Windzie a nie ma na Debianie

(Toffik325) #2

ogólnie to moja mama kiedyś raz przypadkowo zainstalowała dwa Winy XP Professional :stuck_out_tongue: ale jak to zrobiła to nie wim, może najpierw instalnij Linuxa normalnie tak jak zwykle, potem Winde i nie ustawiaj Formatu dysku, na którym masz Linuxa :slight_smile: może zadziala ale jak zadziała to bedziesz miał ok. dwa razy bardzoej zawalony dysk niż jakz np. samym XP

(Witos) #3

Paker jestes pewien ze to ma byc koniecznie debian, skoro masz jednak małe pojęcia jak widze o samym linuxie i 2 roznych systemach na dysku?

Co do tego ktore wybrac to zalezy od twojego procka...

Ogołem z full CD/DVD sets amd64 dla 64 bitowych prockow AMD, ia64 dla 64bitow od Intela, reszta typowych prockow typu Athlon XP 2000 etc - i386

Złączono Posta : 11.09.2007 (Wto) 15:07

nie, nie musisz.

, tu by był drobny problem bo winda by ci skasowala GRUBA/LILO z bootsektora i bez ponownej instalacji go za pomoca jakiego livecd i uzycia chdir nie mogl bys odpalic linuxa

(Bartlomiej Kwiatkowski) #4

Ogólnie to załóż partycję (jedną lub więcej) dla Windows i zostaw puste miejsce na dysku. Potem odpal instalację linuksa i przy instalacji wybierz "wykorzystaj puste miejsce na dysku".