Linux - wybór dystrybucji

(Pb121) #1

Tak sobie siedze i czytam sobie forum i im wiecej czytam tym wiecej mi sie pooba ten linux:P...chodzi mi glownie o opinie o nim...instalowac umiem chyba bo mialem kiedys linux mandrake 6 ale tylko 1 cd mialem i w sumie to g...moglem zainstalowac:)..a wiec: jaka wersje polecacie dla pocztatkujacego i czy w ogole polecacie?:P...

(Frooget) #2

Ja miałem kiedyś też linuksa ale nie pamiętam jaki to był wiem że do jednego była potrzebna specjalna parycja, a drugi chodził z CD bez instalki. Ogólnie to mi się podobał i polecić moge :slight_smile:

Wiem że to Ci dużo nie mówi ale może ktoś będzie pamiętał jak się nazywa ten co odpala z CD dla początkujących jak znalazł !

(Pb121) #3

Nom slyszalem, moj kuzyn mial takiego...tylko ja nie chce oigraniczac swoich mozliwosci...nie mowie ze jestem lama na max, tylko chce cos co mi sie pozwoli w miare rozwijac i poznawac coraz lepiej ten system...a wiec czekam na kolejne propozycje;)

(jacek69) #4

Polecam Linux Mandrake 10. A jak go zdobyć? Obecnie w kioskach "Ruch" jest do kupienia broszura wydana przez Komputer Świat pod tytułem "Linux dla każdego" w cenie 13,80PLN. Jest to mały poradnik odnośnie tej właśnie dystrybucji Linuxa i jest dołączona płyta DVD z tym systemem. Polecam. Cena nie duża no i mamy i system i sporo informacji. :slight_smile:

(boczi) #5

Polecam. Sam to kupiłem, i zastosowałem w praktyce.

(Pb121) #6

Heh...dzięki, ale jest problem plyty dvd nie odpale, bo nie mam napedu dvd:P

(jacek69) #7

To udaj się na Allegro. Tam można także kupić tego Linuxa w cenie od 10,00 do 15,00PLN i na zwykłych płytach. Sprawdzone. 8)

(Wiki Yu) #8

do osób które kupiły tego KŚ z linuxem - możecie powiedzieć co jest w tej książeczce i co za dystrybucję dokładnie wsadzili na DVD ? tj interesuje mnie głównie czy ta książeczka jest w czymkolwiek pomocna (głownie chodzi mi o konfigurację systemu, pracę w konsoli, czy dodawanie softu do systemu)

(Pb121) #9

Kurcze...chociaz powiedzcie jaka wersja jest wedlug was najlepsza zebym nie sciagnal i sie nie zdziwil...

(Czarno to widzę...) #10

SuSE 9.1 (po angielsku, ale można sobie spolszczyć) albo SuSE 9.2 (po polsku, ale nie za darmo).

Ewentualnie Debian albo Slack, ale nie na początek...

(boczi) #11

Na płycie znajduje się płatna wersja Mandrake'a - PowerPack, jednakże nie uprawnia ona do korzystania z oficjalnej pomocy technicznej mandrakelinux.

Opis jest dla b. początkującego użytkownika, są wszystkoe informacje które będę potrzebne na start, dodatkowo linki, które mogą być przydatne.