Linux - wybór dystrybucji

Tak sobie siedze i czytam sobie forum i im wiecej czytam tym wiecej mi sie pooba ten linux:P…chodzi mi glownie o opinie o nim…instalowac umiem chyba bo mialem kiedys linux mandrake 6 ale tylko 1 cd mialem i w sumie to g…moglem zainstalowac:)…a wiec: jaka wersje polecacie dla pocztatkujacego i czy w ogole polecacie?:P…

Ja miałem kiedyś też linuksa ale nie pamiętam jaki to był wiem że do jednego była potrzebna specjalna parycja, a drugi chodził z CD bez instalki. Ogólnie to mi się podobał i polecić moge :slight_smile:

Wiem że to Ci dużo nie mówi ale może ktoś będzie pamiętał jak się nazywa ten co odpala z CD dla początkujących jak znalazł !

Nom slyszalem, moj kuzyn mial takiego…tylko ja nie chce oigraniczac swoich mozliwosci…nie mowie ze jestem lama na max, tylko chce cos co mi sie pozwoli w miare rozwijac i poznawac coraz lepiej ten system…a wiec czekam na kolejne propozycje;)

Polecam Linux Mandrake 10. A jak go zdobyć? Obecnie w kioskach “Ruch” jest do kupienia broszura wydana przez Komputer Świat pod tytułem “Linux dla każdego” w cenie 13,80PLN. Jest to mały poradnik odnośnie tej właśnie dystrybucji Linuxa i jest dołączona płyta DVD z tym systemem. Polecam. Cena nie duża no i mamy i system i sporo informacji. :slight_smile:

Polecam. Sam to kupiłem, i zastosowałem w praktyce.

Heh…dzięki, ale jest problem plyty dvd nie odpale, bo nie mam napedu dvd:P

To udaj się na Allegro. Tam można także kupić tego Linuxa w cenie od 10,00 do 15,00PLN i na zwykłych płytach. Sprawdzone. 8)

do osób które kupiły tego KŚ z linuxem - możecie powiedzieć co jest w tej książeczce i co za dystrybucję dokładnie wsadzili na DVD ? tj interesuje mnie głównie czy ta książeczka jest w czymkolwiek pomocna (głownie chodzi mi o konfigurację systemu, pracę w konsoli, czy dodawanie softu do systemu)

Kurcze…chociaz powiedzcie jaka wersja jest wedlug was najlepsza zebym nie sciagnal i sie nie zdziwil…

SuSE 9.1 (po angielsku, ale można sobie spolszczyć) albo SuSE 9.2 (po polsku, ale nie za darmo).

Ewentualnie Debian albo Slack, ale nie na początek…

Na płycie znajduje się płatna wersja Mandrake’a - PowerPack, jednakże nie uprawnia ona do korzystania z oficjalnej pomocy technicznej mandrakelinux.

Opis jest dla b. początkującego użytkownika, są wszystkoe informacje które będę potrzebne na start, dodatkowo linki, które mogą być przydatne.