Linux - wydajność w grach


#1

Witam,

chciałbym dowiedzieć się jak sprawują się dystrybucje linuxa w grach. Mam kartę x300 radeon, główna gra o którą mi chodzi to League of Legends.

Czy wydajność mogła by być lepsza lub podobna jak na windowsie? Jeśli tak to jaka najlepsza dystrybucja była by najlepsza?


(GioWDS) #2

Jeśli gra używa OpenGL to możliwe jest teoretycznie osiągnięcie wydajności lepszej niż w Windowsie, w każdym innym przypadku gry będą mniej wydajne.


(Irabuntu) #3

Jak chcesz grać łatwiej będzie na windzie, tu masz opis do LOL - http://eu.leagueoflegends.com/board/sho ... php?t=2384


(Colzen Lan) #4

Twoja karta x300 być może jest już całkiem nieźle obsługiwana przez otwarte sterowniki, jednak w dalszym ciągu ich wydajnośc pewnie nie jest lepsza od własnościowych amd a nawet one nie były w tym czasie kiedy wspierali rodzinę r400 w tym mi.n. twoja karta najlepsze ... Wydajność w porównaniu do windowsowych była gorsza, pod wine nie działała najlepiej itp. Teraz sytuacja z nimi się poprawiła, gdy wrzucili sporo swoich kart jako legacy:

http://www.linux-magazine.com/Online/Ne ... -ATI-Cards

ale ich już nie wspierają. Sam spróbuj :wink:


(stanek.94) #5

http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... owAll=true

Jakoś Ci ta gra pójdzie ale nie wszystko będzie działało. Zgodznie z winehq nie będzie "PVP.NET Shop (Riot Shop)"

Rzadko gram w gry ale jak grałem to na linuxie działały lepiej niż na windowsie na tym samym kompie. Ale jest jeden problem w grach, a mianowicie nie działa hamachi, więc na multiplayer przez VPN nie pograsz


#6

Głównie chodzi mi o to że w windowsie jest kilka rzeczy które "odkryte mogą być dopiero w Procesach, więc rozmyślam nad linuxem.

Przy okazji, po zainstalowaniu ubuntu 10.10, będę musiał instalować jakieś sterowniki do kart graficznej?


(stanek.94) #7

tak, ale nie jest to trudne, z tego co pamiętam wchodzi się do system > administarcja > sterowniki i samo ci wyszukuje :wink:


(ra-v) #8

Jak wyłączysz Compzia wydajność może znacząco wzrosnąć, ale nie musi.