Linux - wydajność w grach

Witam,

chciałbym dowiedzieć się jak sprawują się dystrybucje linuxa w grach. Mam kartę x300 radeon, główna gra o którą mi chodzi to League of Legends.

Czy wydajność mogła by być lepsza lub podobna jak na windowsie? Jeśli tak to jaka najlepsza dystrybucja była by najlepsza?

Jeśli gra używa OpenGL to możliwe jest teoretycznie osiągnięcie wydajności lepszej niż w Windowsie, w każdym innym przypadku gry będą mniej wydajne.

Jak chcesz grać łatwiej będzie na windzie, tu masz opis do LOL - http://eu.leagueoflegends.com/board/sho … php?t=2384

Twoja karta x300 być może jest już całkiem nieźle obsługiwana przez otwarte sterowniki, jednak w dalszym ciągu ich wydajnośc pewnie nie jest lepsza od własnościowych amd a nawet one nie były w tym czasie kiedy wspierali rodzinę r400 w tym mi.n. twoja karta najlepsze … Wydajność w porównaniu do windowsowych była gorsza, pod wine nie działała najlepiej itp. Teraz sytuacja z nimi się poprawiła, gdy wrzucili sporo swoich kart jako legacy:

http://www.linux-magazine.com/Online/Ne … -ATI-Cards

ale ich już nie wspierają. Sam spróbuj :wink:

http://appdb.winehq.org/objectManager.p … owAll=true

Jakoś Ci ta gra pójdzie ale nie wszystko będzie działało. Zgodznie z winehq nie będzie “PVP.NET Shop (Riot Shop)”

Rzadko gram w gry ale jak grałem to na linuxie działały lepiej niż na windowsie na tym samym kompie. Ale jest jeden problem w grach, a mianowicie nie działa hamachi, więc na multiplayer przez VPN nie pograsz

Głównie chodzi mi o to że w windowsie jest kilka rzeczy które "odkryte mogą być dopiero w Procesach, więc rozmyślam nad linuxem.

Przy okazji, po zainstalowaniu ubuntu 10.10, będę musiał instalować jakieś sterowniki do kart graficznej?

tak, ale nie jest to trudne, z tego co pamiętam wchodzi się do system > administarcja > sterowniki i samo ci wyszukuje :wink:

Jak wyłączysz Compzia wydajność może znacząco wzrosnąć, ale nie musi.