Linux z Windowsem 7/Vista?

Cześć, dostała moja mama od koleżanki laptopa z systemem Linux Mint 18 Cinamon. Pierwszy raz miałem styczność z takim systemem więc mam kilka pytań:

 

  1. Na obudowie laptopa jest znaczek z logo ‘‘Windows Vista’’. Czy ten Windows jest gdzieś w komputerze, bo nie rozumiem?

 

  1. Podczas włączania komputera pojawia mi się około 5 opcji:
  • Linux Mint 18 Cinnamon 64-bit

-Advanced options for Linux Mint 18 Cinnamon 64-bit

  • Memory test (memtest86+)

-Memory test (tutaj nie pamiętam co pisało)

-Windows 7 (loader)

 

 

 

Lecz gdy naciskam ‘‘Windows 7’’ wyskakują mi jakieś 3 błędy, i wracam do wyboru.

 

  1. Jak sprawdzić parametry komputera na linuxie?
  1. Znaczek kwadratowy z Vista nic nie znaczy, raczej to znaczek marketingowy. Jeśli jest klucz na nakleić, to możesz zainstalować z płyty lub specjalnej partycji na dysku, o ile jeszcze istnieje. Oczywiście używasz tego klucza.

error: no such device: 71F1-4E24

error: hd1 cannot get  C/H/S values

error: hd1 cannot get C/H/S values

 

Press any key to continue…

 

 

 

 

 

 

To są te błędy po włączeniu opcji Windows 7.

 

Jak włączyć ten terminal?

Po wejściu do Minta w menu gdzieś będzie podpisany jako Terminal, Konsola, Xterm, Powłoka czy coś.

Wygląda na to, jakby partycja z Windows 7 była usunięta, ale zobaczymy to po wyświetleniu wszystkich partycji.

Aha, czyli lepiej kupić sobie Windowsa 7 i po prostu ‘‘wywalić’’ Linuxa z laptopa?

To zależy jaki system bardziej preferujesz.

Można i tak, ale zobacz chociaż jaki to sprzęt.

Display Controller:

 

Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Intergrated Graphic Controller

 

 

Mem:

Total 3848

Swap:

Total 3989

 

 

Intel Core 2 Duo 2,26 Ghz

 

Tyle informacji udało mi się wyciągnąć. Tylko nie wiem czy karta graficzna jest dobra.

 

Czyli 4GB RAM, i procek gdzieś z ok 2007/8 roku.

Kurcze wpisałem to co Pan mi pokazał, ale pokazuje tylko to co wymieniłem wcześniej, źadnych dodatkowych informacji o karcie.

Nie ma żadnego wpisu z “VGA” albo coś w ten deseń?

VGA compatible controller: Intel Comporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphic Controller

Czyli grafika Intela.

Czyli laptop nadaje się do przeniesienia Windowsa? Na Win 7 albo XP? Czy zostawić Linuxa?

No na XP byłby demonem prędkości, ale zalecam nawet wolniejszy Windows 7.

W sumie to sam nie wiem.Mama mówi,że będzie komputera używała w pracy, ale znając życie odda młodszemu bratu po kilku tyg. a więc gry.

Jak do młodego no to Windows, ale nie wiem co na nim pójdzie. To przecież ma starą podstawową grafikę Intela, pewnie jakieś starocie ruszą.

League of Legends, Gothic 1/2,WarCraft 3, Zoo Tycoon pójdzie?

Podaj model laptopa. Widać na naklejce na dole.