Linux zawiesza sie przy wylaczeniu

Witam,mam problem otóż przy wyłaczeniu systemu Linux monitor normalnie mi gaśnie ale świeci się lampka przy guziku uruchomienia. Proszę pomóżcie.

Wypadałoby chyba napisać jaką masz dystrybucję (nazwa, wersja, ilo bitowa) i inne ważne informacje…

Czy jesteś pewien że system się wyłącza a nie usypia, czy po wciśnięciu przycisku na obudowie system się nie wznawia?

Brzmi to podobnie do mojego problemu na moim lapku z zainstalowanym OpenSUSE 13.1 32bit, u mnie system przy wyłączaniu po wylogowaniu łapie laga na ok 2 minuty.

Według informacji znalezionych w sieci odpowiedzialny za to jest bug w demonie uruchamiania systemd, bug ten podobno w nowszych wersjach został poprawiony (wydano już wersję 216) ale w mojej dystrybucji jest wersja 208 a w aktualizacjach nie została jeszcze udostępniona nowsza wersja.

Sprawdź czy u ciebie też po jakimś czasie komputer się wyłączy, odczekaj przynajmniej 5 minut.

kredka345 , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z liter diakrytycznych diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić tytuł wątku, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.