Linux

Mam pomysł: Może by tak dodać rożne dystrybucje linuxa do sciądnięcia w dziale programy Naszego wortalu. Co wy na to. Zdanie moderatorów mile widzane :slight_smile:

W najbliższej przyszłości będą umieszczane programy pod linuksy, ale czy będą to dystrybucje ciężko mi jest powiedzieć. W sprawach linuksa proponuję kontakt z msliwa który opiekuje się działem Linuks na forum a także będzie redaktorem tego działu na vortalu.

Sprobuje. Dzieki

Wiesz ile miejsca by to zajęło i ile kłutni by było? Admini dali by kilka dystrybucji (powiedzmy tych powszechnie uważanych za najpopularniejsze) a inni zaczęliby sięrzucać, dlaczego nie ma tam dystrybucji X, albo Y.

Tak pozatym, to czy tak ciężko zajrzeć na stronę domową interesującej kogoś dystrybucji i zerknąć do działu Download. Wiem, że niektórym korzystanie z Google sprawia kłopoty, a jeszcze inni sprawiają wrażenie jakby panicznie się tego bali, ale może to dobry moment żeby się przełamać, bo chcąc uzywać Linuksa, pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką trzeba opanować, to właśnie korzystanie z Googla, a jeżeli ktoś niepotrafi nawet znaleść w sieci linka do interesującej go dystrybucji, to niech sobie z Linuksem da spokój.

Zdravim

Nie potrzeba, bo jest już taki dział Ściągnij sobie linuxa //ort :slight_smile:

Popieram zdanie Areha w 100%

Jednak co do dzialu “Programu Linux” to swietna sprawa.

Juz nie moge sie doczekac :stuck_out_tongue:

ja także

Owszem, są plany ujęcia programów pod Linuksa w katalogu programów na vortalu, jak zresztą pewnie zauważyliście, tematy dotyczące Open Source i pochodnych coraz częściej pojawiają się też w newsach. Udostępniania całych dystrybucji raczej nie planujemy, ze względu na dużą objętość takich plików i to że są one do pobrania z wielu innych miejsc, ale za to na pewno będziemy testować, oceniać i pomagać użytkownikom w wyborze dystrybucji.

jak już się za coś takiego bierzecie to spojrzcie na konkurencję

http://linuxsoft.cz

http://www.gnomefiles.org

Nie zawsze dystrybucje zajmuja 700mb ale np Linux puppy zajmuje 50mb, a pozatym wystarcza same linki do plikow

Złączono Posta : 28.01.2006 (Sob) 15:00

i dalej niema tego działu

:frowning:

Złączono Posta : 23.07.2006 (Nie) 13:43

Wiesz co. ja popieram twoje zdanie w 100%