Linuxmint-10-lxde czy warto instalować?

Szukam linuxa dla siebie więc testuję sobie różne distra.Ubuntu mimo że niezłe mi jakoś nie leży,potrzebuję coś lekkiego na słabszy sprzęt ale,nie wykluczam instalacji zamiast ubuntu na drugim kom.Po wpisaniu frazy w szukajce doprowadziło mnie to do linuxmint-10-lxde,przetestowałem jako live i jak na razie mi odpowiada,system jest lekki i bez zbędnych wodotrysków i udziwnień.Jako że diabeł tkwi w szczegółach chciałbym zapytać jakie niespodzianki i niedogodności czekają mnie po instalacji na hd,w live widzę na razie że system ma probremy z odczytem zawartości na partycjach rozszerzonych (widzi ale jako puste) i brak dżwięku być może za przyczyną 2 kart dźwiękowych na pokładzie(pewnie jakiś konflikt) ale to być może tylko przypadłość w live.Tak więc płyta w napędzie tylko czeka na “odpałkę” tylko czy warto instalować bo może lepiej zainstalować od razu nowszą wersję 14 z Xfce ?

Sprawdź takie wydanie z Lxde:

http://linuxmint.pl/lista-artykuow/1-la … ydany.html .

Jest to wersja 13 - oparta o Ubuntu LTS z przedłużonym wsparciem.

Lxde Jest fajnym sśrodowiskiem tylko sprawdź czy twoje wydanie ma centrum oprogramowania i takie różne udogodnienia.jak nie to wolałbym lubuntu.chyba ze sobie radzisz :slight_smile: i np. sam zainstalujesz co ci potrzebne i masz doświadczenie. Z Tego jednak co pamiętam mint miał .a Z dzwiekiem radziłbym ma live sprawdzić.

Przekopałem parę dystrybucji i chyba tylko ten Linuxmint-13 mi pasuje system lekki bez zbędnych wodotrysków choć w zasadzie to i ubuntu12+lxde by mi wystarczyło

tylko że mi ubuntu12 sypie błędami aż miło i to od razu po instalce (suma kontrolna się zgadza) ,chociaż udało mi się opanować w prosty sposób odinstalowując programy zgłaszające błędy a następnie instalując ponownie to jednak na razie stawiam na Minta .

Tylko jest jeden problem nie mogę w żaden sposób sprawić aby Mint widział foldery udostępnione z innych komputerów (Windows),w drugą stronę bez problemów udostępniane

foldery widoczne i dostępne ,a w Mint chociaż widzi sieć windows to melduje że “podane położenie nie jest zamontowane” i mam pytanie w jaki sposób zamontować ?

ps.co do dzwięku dziala ok-wymontowałem dodatkową kartę.

Edit:

Ok. działa bez zarzutu,jakim sposobem “nieznaju”.Dociągnąłem trochą pakietów (może za dużo :? ) na chybił trafił :slight_smile: to znaczy nie do końca chybił ale powiązanych z sambą,pewnie zacznę powoli je wyrzucać aby przekonać czy przyczyną był brak pakietu.Teraz udaje się bez problemów montować w pyNeighborhood.

Temat można zamknąć.