LinuxMint - problem z aktualizacją sterowników i kernela

Od kilku tygodni bawię się z różnymi dystrybucjami Linuxa i zawsze prześladują mnie dwa problemy, z którymi nie potrafię sobie poradzić, więc liczę na pomoc tych, którzy posiadają większą wiedzę ode mnie. Obecnie pracuję na LinuxMint 13 z KDE 64-bit

  1. Posiadam kartę ATI Radeon HD5670, tak na wstępie. Kilkukrotnie próbowałem zaktualizować sterowniki do niej. Pytacie dlaczego? No tak, po co aktualizować coś, co działa dobrze. Chyba z ciekawości, mimo że lepsze jest wrogiem dobrego. Mniejsza o intencje, ważne że po aktualizacji sterowników animacje KDE straciły na płynności, stały się wręcz skokowe. Jest to potwornie irytujące. Co ciekawe, to samo zjawisko zaobserwowałem, gdy próbowałem aktualizować sterowniki na poprzedniej dystrybucji - Netrunner. Pojawia się pytanie, czy to ja robię coś źle? Początkowo postanowiłem robić wszystko według mojego widzi-misie, gdy nie działało, to usiłowałem wykonywać najróżniejsze instrukcje, na które natrafiałem w Internecie, na próżno. Mam nadzieje, że tutaj ktoś będzie w stanie mi pomóc.

  2. Obecnie korzystam z kernela 3.5.0, ale chciałbym - oczywiście z ciekawości - zaktualizować go do wersji 3.6.8. Niestety, każda próba aktualizacji kończy się fiaskiem, w czasie instalacji w terminalu pojawiają mi się liczne błędy (nie posiadam żadnego logu, ale podejrzewam że mają one związek z modułami gpu), które uniemożliwiają bootowanie systemu. Próbowałem również aktualizacji do wersji 3.6.7, ale pojawiał się identyczny problem. Co ciekawe, innym, przynajmniej po komentarzach, jądro 3.6.8 działa bez problemu na Mincie.

Czy problemy mogą być spowodowane konfiguracją mojego komputera? Z Linuxem wciąż jestem newbie, ale lubię przy nim grzebać, więc liczę na pomoc.

Przeczytaj wpis.

Zaktualizuj sterowniki z tego PPA: https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updates

Przeczytałem wpis, ale chyba nie zrozumiałem w jakim celu mi to poleciłeś, nie znalazłem w nim odpowiedzi na żaden z moich problemów. Z góry zaznaczam, jeśli to możliwe, chcę pozostać na Mincie z KDE, nawet jeśli to zmusza mnie do korzystania z wersji 13.

Sterownik zaktualizowałem z podanego PPA, nic nie uległo zmianie, przynajmniej ja nic nie zaobserwowałem.

Dodane 09.12.2012 (N) 17:26

Sterowniki pomyślnie zaktualizowałem z tego PPA: http://ppa.launchpad.net/xorg-edgers/ppa/ubuntu i ten problem mam już z głowy; wciąż pozostaje niemożność aktualizacji kernela powyżej 3.5.0.19. W międzyczasie pojawiły się dwie nowe wersje - 3.6.9 oraz 3.7.0.4 - ale żadna z nich nie chce współpracować.